Katowice: sprawdzone miejsce na atrakcyjny wyjazd z dziećmi

katowice
.

Większości z nas Katowice kojarzą się raczej z miastem przemysłowym, w którym brakuje atrakcji, niż z doskonałym miejscem na weekendowy wypad. Czas obalić stereotypy i odkryć uroki tego niezwykłego miasta! Katowice to prężnie rozwijająca się aglomeracja, która oferuje nam nowoczesne kompleksy architektoniczne, miejsca związane z historią regionu i wiele terenów rekreacyjnych. To także doskonałe miejsce na wyjazd z dziećmi – ilość atrakcji dla najmłodszych na pewno was zaskoczy!

Nie ma jak Śląsk

Mnóstwo zieleni, parki rekreacyjne, centra rozrywkowe – to wszystko oferują nam Katowice. Choć nie brak tu miejsc związanych z rozwojem przemysłowym i kopalniami, to na pierwszy plan wysuwają się ogromne możliwości tej rozległej metropolii. Warto zwiedzić centrum miasta i zobaczyć budynki, które zapisały się w historii kraju, a także zrobić sobie zdjęcie pod słynnym „Spodkiem” i skorzystać z otwartych kąpielisk.

Nie możecie przegapić!

Miejsc, które można odwiedzić z dziećmi, jest w Katowicach całkiem sporo. Wszystko zależy od tego, jaką ilością czasu dysponujemy i jaki rodzaj atrakcji najbardziej nam odpowiada. Na pewno znajdą tu coś dla siebie miłośnicy muzeów oraz aktywności na świeżym powietrzu.

  • Park Śląski – obowiązkowy punkt na mapie! Jeden z największych parków w Europie, w którym aktywnie czas może spędzić cała rodzina. Znajduje się tutaj Śląski Ogród Zoologiczny, Wesołe Miasteczko oraz Planetarium. Warto przejechać się odnowioną kolejką Elka. Na wizytę warto przeznaczyć kilka dni, ponieważ atrakcji jest naprawdę sporo.
  • Zabytkowa stacja kolejki wąskotorowej – niezwykłe miejsce, które koniecznie trzeba odwiedzić z najmłodszymi. Niewielki dworzec, dawne lokomotywy i wagony zrobią na dzieciach niezwykłe wrażenie. Do tego przejażdżka kolejką wąskotorową, która stanowi nie lada atrakcje. Kurs odbywa się do dwóch stacji: Paproć i Stanica.
  • Muzeum najmniejszych książek świata – miejsce, które przypadnie do gustu nie tylko molom książkowym. W muzeum można obejrzeć książki w niezwykle małych rozmiarach, wykonane przez Zygmunta Szkockiego. Jeden z obecnych tu egzemplarzy trafił nawet do Księgi Rekordów Guinnessa, jako najmniejsza książką na świecie.
  • Muzeum Śląskie – muzeum oferuje szereg atrakcji dla dzieci i młodzieży. Warsztaty rodzinne, zajęcia z dziećmi oraz ścieżki edukacyjne dla najmłodszych to tylko jedne z niespodzianek, jakie czekają na nas w tej placówce. Dzieci dowiedzą się więcej o sztuce, kulturze Śląska oraz jego historii, a także wezmą udział w interesujących prezentacjach.
  • Nibylandia – niepowtarzalna kraina zabaw w Katowicach, która zachwyci wszystkie dzieci. Utrzymana w bajkowych klimacie Piotrusia Pana, kraina ma aż 6 poziomów, na których najmłodsi mogą bawić się do woli. Tunele, gry, przeszkody, automaty do gier i dmuchany statek – wszystko to czeka tutaj na maluchy.

Podróż, tak jak lubisz

Choć każdy z nas ma swój ulubiony sposób podróżowania, to wszystkim nam zależy na tym, aby podróż przebiegała w komfortowych warunkach. W końcu nie ma nic gorszego niż niewygodny środek transportu i nieudany początek urlopu. Aby dotrzeć na miejsce szybko i wygodnie, warto więc skorzystać z połączeń kolejowych do Katowic od PKP Intercity. Przewoźnik udostępnił nam codzienne połączenia Katowice – Warszawa, dzięki którym będziemy mogli zorganizować wypad w najbardziej dogodnym dla nas terminie. Wystarczy wybrać dzień i porę, która najbardziej nam odpowiada i ruszać w podróż pociągiem do Katowic!

PKP Intercity oddało do naszej dyspozycji nowoczesne i przestronne wagony, w których cała rodzina poczuje się jak na wakacjach. Podróż minie szybko i przyjemnie, a my na Śląsk dotrzemy w mgnieniu oka. Bilety na połączenia Katowice – Warszawa dostępne są na stronie przewoźnika i możemy zakupić je bez wychodzenia z domu. Wystarczy mieć urządzenie z dostępem do internetu i odwiedzić stronę www.intercity.pl

Jesteś zainteresowany kupnem biletu na połączenie kolejowe Katowice-Warszawa? Wybierz jedną z relacji od PKP Intercity i ruszaj w podróż pociągiem do Katowic!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

17 + = 23