Kolorowanki dla dzieci – nauka przez zabawę

kredki
.

Wielu z nas nadal nie wie, że kolorowanie to aktywność, która pozytywnie wpływa na człowieka – niezależnie od wieku. Dzieciom pomaga w kształtowaniu kluczowych umiejętności, dorosłym pomaga się odstresować. Warto stawiać na kolorowanie i zachęcać do tego przede wszystkim maluchy. Dlaczego? Bo kolorowanie to doskonała nauka przez zabawę. Nie wierzysz? Udowodnimy Ci to!

Dlaczego warto kolorować?

O korzyściach płynących z kolorowania powiedziano i napisano już naprawdę wiele. Czynność ta pozwala nie tylko spędzić kreatywnie czas, ale również pozytywnie wpływa na rozwój dzieci. – Trzeba ją rozpatrywać na kilku poziomach. Po pierwsze kolorowanie uspokaja, pomaga się wyciszyć i trenuje cierpliwość. Po drugie, dzięki specyfice tej czynności, dziecko ćwiczy swoje zdolności manualne. Do tego wszystkiego należy również doliczyć informacje o świecie, jakie przekazują nowoczesne kolorowanki – skonstruowane tak, by dziecko poznawało wiele zjawisk. Dlatego właśnie na polskim rynku wydawniczym ukazuje się tak wiele zeszytów do kolorowania tematycznych, zawierających zagadki lub proste zadania, dopasowane do określonej grupy wiekowej – mówi nasz ekspert z księgarni internetowej vesper.pl oferującej kolorowanki dla dzieci i dorosłych.

Jaką kolorowankę wybrać?

W sklepach mamy do wyboru tyle rozwiązań, że czasami trudno nam dokonać właściwego wyboru. – W takich przypadkach należy kierować się przede wszystkim podstawowymi kryteriami. Mam na myśli tutaj wiek i zainteresowania dziecka. Wiadomo przecież, że młodszym dzieciom kupimy kolorowanki prostsze, z większymi elementami i prostszymi zadaniami. Starsze na pewno ucieszą się z bardziej skomplikowanych elementów do kolorowania, kolorowanek idealnie dopasowanych do ich zainteresowań – na topie są zwierzęta czy dinozaury. Idealnie dopasowaną kolorowanką zachęcimy dziecko do kolorowania i być może zgłębiania tematu. Źle dobrana zniechęci – mówi nasz specjalista z vesper.pl

Kolorowanie to niezwykle rozwojowa czynność. Nic dziwnego, że w naszych księgarniach jest tyle, różnego rodzaju kolorowanek. Warto jednak poświęcić chwilę i wybrać tę, która będzie idealnie odpowiadać naszemu dziecku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

40 − 31 =