Komfort pracowników, wstaw dystrybutor wody do biura

biuro
.

Dystrybutory wody w biurze to rozwiązanie coraz powszechniej stosowane przez firmy w całej Polsce. Na wzrost popularności tych urządzeń wpływa wiele czynników. Pozwalają nie tylko wypełnić obowiązek prawny, ale są doskonałym sposobem na zadbanie o wyższy poziom komfortu pracowników.

Według danych OECD przeciętny Polak przeznaczył w 2020 r. 1766 godzin na pracę zarobkową. Gdyby przez ten czas pracownik nie wychodził z biura, spędziłby w nim łącznie ponad 73 doby. Te statystyki pozwalają uzmysłowić sobie, jak ważne jest to, by w miejscu pracy stworzyć możliwie jak najbardziej komfortowe warunki. Jednym z udogodnień, jakie można zaoferować pracownikom jest wstawienie dystrybutora wody do biura.

Świeża woda zawsze pod ręką

Ogromną zaletą umieszczenia dystrybutora w biurze, jest zapewnienie pracownikom stałego, nieograniczonego dostępu do świeżej wody. Bez względu na to, czy zdecydujemy się na dystrybutor filtrujący czy na butelkowy, możemy być pewni jakości wody i higienicznych warunków jej serwowania. W przypadku np. kranówki nie jest to takie oczywiste, zwłaszcza, gdy instalacja sanitarna ma już wiele lat.

Inna przewaga nowoczesnych dystrybutorów nad kranówką, a także wodą butelkowaną, to możliwość nalania z urządzenia zarówno zimnej jak i gorącej wody. Elektryczne automaty schładzają wodę, co można docenić zwłaszcza w upalne dni. Posiadają także funkcje podgrzewania, umożliwiając błyskawiczne przygotowanie kawy czy herbaty, gdyż serwowana woda może mieć temperaturę nawet 95-98°C.

Elektryczne dystrybutory mogą mieć także inne funkcje. Doskonałym przykładem są podłączane bezpośrednio do sieci wodociągowej dystrybutory filtrujące. To nowoczesne rozwiązanie, umożliwiające serwowanie nie tylko wody w różnej temperaturze, ale także np. wody gazowanej. Przy ich pomocy pracownicy mogą przygotować sobie niemal dowolny napój.

Wpływ na wizerunek pracodawcy

Co ciekawe, samo wstawienie dystrybutora wody do biura może być także narzędziem… budowania pozytywnego wizerunku pracodawcy. Zapewnienie pracownikom nieograniczonego dostępu do świeżej wody pitnej czy zaoferowanie im możliwości łatwego przygotowania różnych napojów, to sygnał dbania o ich komfort w miejscu pracy. To jednak niejedyna korzyść dla wizerunku firmy i pracodawcy.

Korzystanie z dystrybutora, zamiast plastikowych butelek jest często postrzegane jako wyraz troski o stan środowiska. Wszystko dlatego, że zarówno automaty filtrujące, jak i urządzenia z wymiennymi butlami są znacznie bardziej przyjazne środowisku niż stosowanie plastikowych butelek. Decydując się na dystrybutor wody w biurze ograniczamy zużycie plastiku, co docenią pracownicy, coraz częściej zwracający uwagę właśnie na takie detale w miejscu pracy.

Jak widać, korzystanie z dystrybutora wody w firmie niesie ze sobą wiele korzyści od funkcjonalnych po wizerunkowe. Zapewnienie dostępu do świeżej wody, serwowanej w higieniczny sposób, to rozwiązanie, które niewątpliwie docenią wszyscy pracownicy biura.

Korzystną ofertę na dystrybutory filtrujące znajdziesz na https://www.aquamo.com.pl/dystrybutory.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 61 = 71