Ile kosztuje sprowadzenia auta ze Stanów Zjednoczonych?

auto
.

W Polsce nie brakuje miłośników amerykańskich modeli sportowych czy pick upów. Są także osoby, które w USA szukają tanich samochodów (i słusznie, bo wcale ich tam nie brakuje). W obu przypadkach pojawia się jednak pytanie: ile kosztuje sprowadzenie auta ze Stanów Zjednoczonych?

Sprowadzenie auta z USA – jakie są koszty?

Decydując się na zakup auta w USA, trzeba liczyć się z koszem jego transportu. Aby samochód trafił do Polski, musi on pokonać ocean. Poza tym trzeba jeszcze doliczyć cło i akcyzę.

Transport morski. Zakupione auto trzeba najpierw doholować do portu. Cena tej usługi zależy od liczby kilometrów, jakie dzielą samochód od portu. Szacowany koszt to około 200-800 dolarów. Następnie trzeba opłacić kontener, rejs, załadunek i wyładunek. Przewidywana cena tych usług to 900-1500 dolarów. To jednak nie wszystko. Kiedy auto znajdzie się wreszcie w europejskim porcie, trzeba go jeszcze przetransportować do Polski. Cena tej usługi oscyluje w granicy 1000-1500 zł.

Cło i akcyza. Kiedy auto dociera na teren UE musi przejść odprawę celną. Najczęściej samochody docierają do portów niemieckich, gdzie opłata importowa wynosi ok. 10%. Kierowca musi także opłacić akcyzę. Jest ona uzależniona od pojemności silnika i wynosi od 3,1% do 18,7% wartości samochodu. Zostaje jeszcze podatek VAT. Jego wysokość zależy od kraju, gdzie dokonywana jest opłata – w Niemczech jest to 19%, zaś w Polsce 23%.

Jak sprowadzić auto z USA?

Auto z USA to marzenie wielu kierowców. Często nie decydują się oni na zakup samochodu zza oceanem, ponieważ przerastają ich formalności. W takich przypadkach warto zgłosić się po pomoc do pośrednika – Car For Friend. Firma zajmuje się wyszukiwaniem samochodów, a w razie wyboru przez klienta konkretnego modelu, dokonuje także przeglądu auta. Firma bierze na siebie organizację transportu auta, dzięki czemu klient ma podstawiony samochód pod sam dom. Car For Friend doskonale orientuje się w kwestiach prawnych i finansowych dotyczących zakupu, transportu i rejestracji samochodu, pomaga także uzyskać potrzebne dokumenty oraz rejestrację.

Pod wieloma względami warto zdecydować się na samochód z USA. To ciekawa propozycja nie tylko dla miłośników amerykańskich modeli aut. Wiele z nich jest dostępnych w naprawdę atrakcyjnych cenach. To prawda, ze kwestia transportu wymaga odpowiedniej organizacji i znajomości przepisów. Jeśli jednak skorzystać z pomocy pośrednika, można przestać się przejmować tego typu kwestiami. Wymarzone auto może zostać podstawione pod sam dom!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 8 = 1