Jaki krem do twarzy po 40. roku życia?

kobieta
.

Nasza skóra zmienia się z roku na rok, a codzienna pielęgnacja powinna stale dostosowywać się do jej potrzeb. Okolice 40. urodzin to czas, kiedy warto rozważyć zmianę kremu na jeszcze lepiej dopasowany do cery dojrzewającej kobiety. Czym należy kierować się przy wyborze kosmetyku?

Wybór odpowiedniego kremu do twarzy

Stając przed wyborem kosmetyku doskonale dobranego do potrzeb naszej cery, musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim jej typ. Inny krem do twarzy sprawdzi się w przypadku cery suchej, a inny będzie odpowiedni dla cery tłustej i mieszanej. Czynnikiem wspólnym dla kremów przeznaczonych dla kobiet powyżej 40. roku życia jest działanie przeciwstarzeniowe. Skóra traci z wiekiem elastyczność, dlatego zależy nam przede wszystkim na przywróceniu jej dawnej jędrności i blasku. Dodatkowo należy postawić także na wzmocnienie naturalnej bariery ochronnej skóry, nawilżenie oraz wsparcie jej regeneracji. Idealny krem do twarzy dla czterdziestolatki powinien być wzbogacony w witaminy i cały szereg naturalnych substancji wspomagających codzienną pielęgnację. Najlepszym rozwiązaniem będzie dobranie dwóch kremów – na dzień i na noc. Ten pierwszy powinien dodatkowo chronić cerę przed promieniowaniem słonecznym. Dodatkowymi atutami, przemawiającymi za wyborem konkretnego kosmetyku, może być działanie mające na celu redukowanie oznak zmęczenia czy wyrównywanie powierzchni oraz kolorytu skóry. Warto pamiętać, że najlepszą ochronę gwarantują kremy o nieco „cięższej” konsystencji – dobrze sprawdzą się zwłaszcza jesienią i zimą.

Na co zwrócić uwagę, wybierając krem do twarzy?

Oprócz właściwego dobrania kosmetyku do swojego wieku czy typu skóry musimy zwrócić uwagę na kilka dodatkowych czynników. Nie bez powodu coraz częściej mówi się o konieczności dokładnego czytania etykiet. Każdy krem do twarzy można ocenić przede wszystkim na podstawie długości składu. Podstawowa zasada brzmi: im krótszy, tym lepszy. Warto jednak zadbać o to, by znalazły się w nim takie składniki jak kwas hialuronowy, koenzym Q10 oraz witaminy C i E. Ciekawy, naturalny dodatek wspierający działanie kremu do twarzy często stanowią także proteiny pszenicy lub ryżu. To właśnie dzięki nim skóra odzyskuje dawną sprężystość i staje się bardziej napięta. Czego z pewnością unikać? Składników takich jak wazelina (zatyka pory), parabeny (mogą powodować reakcje alergiczne) czy barwniki syntetyczne (są rakotwórcze). W razie jakichkolwiek wątpliwości przy wyborze warto skonsultować się z kosmetologiem lub farmaceutą.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 70 = 77