Kuchnia drewniana dla dzieci – zabawa i nauka w jednym

kuchnia
.

W obecnym kalejdoskopie zabawek i produktów dziecięcych naprawdę można mieć problemy z odnalezieniem się. Natłok rozmaitych opcji sprawia, że niełatwo jest wybrać wartościowe zabawki dla naszego dziecka. Na szczęście istnieją pewne uniwersalne rozwiązania, które sprawdzają się za każdym razem i dają dziecku zarówno masę radości, jak i pozwalają mu na rozwój i poszerzanie swojej wiedzy. Przykładem jest kuchnia drewniana dla dzieci – przekonajmy się, jakie korzyści da naszemu maluchowi zabawa w kuchnię!

Kreatywne spędzanie czasu

Wiele zabaw tematycznych nawiązuje do konkretnych czynności, które dorośli wykonują każdego dnia – gotowanie, prowadzenie samochodu, czy różnorakie naprawy w warsztacie. Wynika to z bezpośredniego faktu tego, że dzieci czerpią wzór z rodziców i zaczynają ich naśladować. Najlepszym przykładem są małe dziewczynki, które podpatrując przygotowywanie posiłków, same zaczynają bawić się w kuchnię. Nie ma w tym nic dziwnego, a co więcej, pomaga dzieciom wyrobić podstawowe umiejętności manualne oraz zdobyć wiedzę na temat gotowania, znajomości produktów spożywczych oraz sposobów przygotowywania różnych dań.

Kuchnia drewniana dla dzieci to zazwyczaj ścianka wyposażona w imitację prawdziwej kuchni – blat, szafeczki, półki, haczyki na sztućce, piekarnik i kuchenka. Kompletny zestaw pozwala dziecku na odgrywanie niezliczonych scenek, co jest rewelacyjnym ćwiczeniem wyobraźni oraz umożliwia rozwijanie umiejętności manualnych. Zarówno jedno, jak i drugie odgrywa wielką rolę we wczesnym stadium rozwoju dziecka, a zapewnienie mu zajęć, które promują tego typu aktywności, z pewnością pozytywnie wpłynie na jego zaradność w młodym wieku. Dzięki zabawie w gotowanie  dzieci uczą się o składnikach i produktach spożywczych, wiedzą jak przygotować podstawowe posiłki, a także znają zastosowanie poszczególnych przyborów kuchennych. Z kolei wykonywanie poszczególnych czynności rozwija zdolności manualne malucha i pomaga mu w samodzielnym wykonywaniu wielu rzeczy.

Warto także zwrócić uwagę na wykonanie. Drewno jest materiałem naturalnym, a przez to sprzyjającym dzieciom. Nie musimy więc się martwić o szkodliwy wpływ niektórych środków używanych przy produkcji plastikowych zabawek. Powierzchnia jest gładka i lakierowana, dzięki czemu nie ma możliwości zranienia się lub połknięcia jakichkolwiek małych elementów. W generalnym ujęciu kuchnia drewniana dla dzieci to świetny pomysł na zapewnienie dziecku wielu wesołych chwil w kreatywnej i bezpiecznej atmosferze.

1 komentarz


  1. Gdy byłam małą dziewczynką zawsze marzyłam o takiej kuchni 🙂

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

64 − 63 =