Kwatery w Kątach Rybackich – czyli jak znaleźć noclegi nad polskim morzem

wakacje kąty
.

Wakacje – najwspanialszy czas w roku

Większość osób przez cały rok czeka na lato. Nie ma piękniejszego uczucia niż słońce, delikatny powiew wiatru i poczucie niczym nieograniczonej wolności. Urlop to okres, który warto dobrze wykorzystać i spędzić go w miejscu, o którym zawsze marzyliśmy. Wszystko zależy od naszych indywidualnych upodobań. Niektórzy wolą góry, długie wędrówki i towarzyszące im zmęczenie, inni uwielbiają plaże i całodniowe wylegiwanie się w słońcu. Choć warto pamiętać, że plaża i morze nie muszą równać się lenistwu. W wielu miejscach wytyczone są długie szlaki, które nadadzą się na całodniowe wyprawy rowerowe bądź piesze. Są też miejsca, które łączą ze sobą dwa piękne obszary i dają dużo więcej możliwości. Taką miejscowością są Kąty Rybackie – oprócz pięknego Bałtyku, natrafimy tam na Mierzeję Wiślaną, którą warto przynajmniej raz w życiu zobaczyć.

Kąty Rybackie – kilka słów o miejscowości i kwaterach

Jest to wieś położona w województwie pomorskim, w powiecie nowodworskim na Mierzei Wiślanej i niewielkim fragmencie Żuław Wiślanych w przepięknym parku krajobrazowym. W miejscowości znajduje się port morski oraz dwie przystanie morskie. Otoczenie przyrody pozwala napawać się pięknem tego miejsca. Wiele terenów objętych jest obszarem Natura 2000, dzięki czemu mamy pewność, że ręka człowieka nie ingeruje tam w większym stopniu, niż jest to konieczne. Dobrym pomysłem jest wybranie się do rezerwatu przyrody „Kąty Rybackie”, który chroni jedną z największych w Europie kolonię lęgową pięknego gatunku – kormorana czarnego. Kwatery w Kątach Rybackich to dobry pomysł na spędzenie urlopu na łonie przyrody, ale jednocześnie niedaleko od większego miasta.

Szukając domku warto zwrócić uwagę na lokalizację. Tak naprawdę jest to podstawa udanego wypoczynku. Bliskość morza i możliwość obcowania z naturą to jedne z istotniejszych spraw w tej miejscowości. Wybierając konkretny domek, zwróćmy uwagę na cenę, ale także na warunki i bliskość do miejsc, które chcemy odwiedzić. Pamiętajmy, że jakość też jest ważna. Będąc w Kątach Rybackich, warto poświęcić jeden dzień na wybranie się do pobliskiego miasta – Krynicy Morskiej. Odległość od siebie tych punktów to zaledwie siedemnaście kilometrów. Tam warto odwiedzić Wielbłądzi Grzbiet czyli najwyższą wydmę na Mierzei Wiślanej oraz piękną latarnię morską. Pamiętajmy, że warto spełniać marzenia i spędzać życie według własnego planu – wakacje w Kątach Rybackich na pewno dadzą nam pełno szczęścia i pozwolą docenić piękno świata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

72 − 66 =