Lampka na biurko – jaką wybrać?

biurko
.

Praca przy biurku, niezależnie od tego, czy wykonujemy ją w sekretariacie, salonie czy w dziecięcym pokoju, wymaga dodatkowego oświetlenia. Jest to ważne, gdyż często w pomieszczeniach, w jakich pracujemy jest jedno, górne oświetlenie, które nie zawsze jest wystarczające i dostosowane do potrzeb osoby piszącej ręcznie czy pracującej przy komputerze. Jaką więc lampkę wybrać, aby zapewnić komfort pracy przy biurku?

Lampka biurkowa do codziennej pracy?

Dla osób codziennie pracujących przy biurku, a także dla uczniów najlepiej wybrać klasyczne lampki biurkowe, które mają możliwość regulacji zarówno wysokości klosza, jak i kąta jego nachylenia. Pozwala to ustawić lampkę w dogodnej dla siebie pozycji. Jest to też ważne, jeżeli z jednego biurka korzystają różne osoby. Wówczas każda z nich będzie mogła ustawić lampkę tak, jak jej najlepiej odpowiada.

Lampki tego typu najczęściej wykonane są z metalu lub tworzyw sztucznych. Zazwyczaj lampki metalowe są bardziej wytrzymałe i można je lepiej regulować. Dlatego wybierają je osoby, które często zmieniają pozycje pracy i muszą mieć dobrze doświetlone każde miejsce na biurku – projektanci czy architekci.

Lampki biurkowe wykonane z tworzyw sztucznych są tańsze i dostępne w wielu kolorach i wzorach, dlatego można zobaczyć je najczęściej na biurkach uczniów szkół podstawowych i średnich.

Lampka biurkowo-stołowa

Jeżeli przy biurku czy stole pracujemy okazjonalnie możemy postawić na bardziej klasyczne rozwiązanie – proste lampy z kloszem, które nie mają regulowanego ramienia. Tego typu lampy często stanowią element dekoracyjny wnętrza. Szczególnie jeśli jest ono urządzone w klasycznym stylu.

Nowoczesne lampki z gadżetami

Ciekawym rozwiązaniem łączącym praktyczne i dekoracyjne funkcje są nowoczesne lampy biurkowo-stołowe, które mają dodatkowe funkcje. Przykładowo lampy, jakie można zobaczyć na stronie importmania.pl mają wbudowany zegar, budzik, kalendarz, a także termometr. Część z modeli jest także bezprzewodowa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 8 = 12