Leczenie żylaków

żylaki
.

Z problemem żylaków boryka się wiele osób niemalże w każdym wieku. Dotychczas usunięcie żylaków było możliwe jedynie dzięki zastosowaniu bolesnego zabiegu, polegającego na wyrwaniu żyły odpiszczelowej. Obecnie mamy nowoczesną, innowacyjną i skuteczną, a co najważniejsze bezbolesną laserową metodę usuwania żylaków. Metoda cechuje się ogromną popularnością, ponieważ wyróżnia się małą inwazyjnością zabiegu, oraz bardzo wysoką skutecznością.

Pożegnaj żylaki na zawsze

W Centrum Medycznym Plus Med Chirurdzy wykonują zabieg laserowy usuwania żylaków, już od roku 2011. Ogromna skuteczność ich działań sprawia, że możliwe staje się leczenie większości przypadków, nawet żylaków z owrzodzeniem. Najistotniejsze jest to, że zabieg ten odbywa się bez operacji, oraz bez szpitalnej rekonwalescencji.

Zalety zabiegu laserowego usuwania żylaków

Wybierając usuwanie żylaków metodą laserową mamy do czynienia z bezpiecznym i skutecznym zabiegiem, cechującym się wielką ilością zalet. Wymienić należy:

  • Niewielkie ryzyko powikłań aniżeli w metodzie operacyjnej
  • Wysoka skuteczność zabiegu sięgająca 93%
  • Bardzo krótki czas zabiegu nie przekraczający 60 minut
  • Zabieg nieinwazyjny, wykonywany w znieczuleniu
  • Bardzo mały uraz pooperacyjny, ponieważ zostaje wykonane niewielkie nacięcie pod kolanem, lub nakłucie żyły
  • Bardzo szybka rekonwalescencja, dzięki której już po kilku dniach wrócisz do normalnego funkcjonowania

EndoVenous Laser Treatment

EndoVenous Laser Treatment, czyli EVLT to wewnątrznaczyniowa ablacja laserowa uznana jest za skuteczną i nieinwazyjną metodę leczenia żylaków. Wykonywana jest już od 1999 roku i cieszy się o wiele większym powodzeniem aniżeli tradycyjna operacja. Współcześnie szacuje się, że około 75 % osób z zaawansowaną niewydolnością żył, wybiera metodę laserową, a dzięki temu raz na zawsze pozbywa się problemu nieestetycznych i bolesnych żylaków.

Czy EVLT jest metodą bezpieczną?

ELVT to metoda usuwania żylaków, uznana za skuteczną i zarazem bezpieczną. Oczywiście poddając się zabiegowi musimy mieć na uwadze, że jak w czasie każdego zabiegu, mogą wystąpić pewne powikłania. Występują one stosunkowo rzadko i sięgają mniej aniżeli 1 % osób poddających się zabiegowi.

Najczęściej możemy spotkać się ze skutkami ubocznymi w postaci przebarwień i lekkich krwiaków podskórnych. Pojawić się mogą również odczyny zapalne, cechujące się zaczerwienieniem oraz obrzękiem skóry.

Kto może skorzystać z zabiegu?

Metoda laserowa usuwania żylaków polecana jest wszystkim, którzy nie tylko chcą szybko i skutecznie usunąć żylaki, ale również tym, którzy nie mogą poddać się operacji. Skorzystać z zabiegu mogą osoby chore na cukrzycę, borykające się z problemami serca, ale również osoby młode, które chcą skorzystać z zabiegu szybkiego, po którym szybko mogą stać się znów aktywni.

Partnerem artykułu jest www.plusmed.info.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

71 − = 70