Leżaczek bujany i huśtawka jako chętnie wybierane zabawki bujane dla dzieci

dziecko
.

Huśtawki i leżaczki to bardzo popularne zabawki bujane dla dzieci, które już od wielu lat skupiają uwagę rodziców. I choć nie są niezbędnym elementem wyposażenia wyprawki malucha, niemniej jednak w codziennym życiu świetnie spełniają swoją funkcję. Rodzić się może pytanie, co lepsze? Leżaczek bujany, a może huśtawka?

Od kiedy używać?

Prawdę mówiąc, noworodkowi nie są potrzebne tego typu akcesoria, gdyż ten najbezpieczniej czuje się w obecności swojej mamy, która tuląc w ramionach i czule kołysząc, przyniesie mu ulgę w płaczu. Dopiero później, na przełomie 2-3 miesięcy, malec zaczyna baczniej przyglądać się otaczającej go rzeczywistości, wykazując żywe zainteresowanie wieloma przedmiotami, przy okazji zwiększając swoją masę urodzeniową. Wtenczas ciągłe noszenie może przysporzyć mamie bolesnych dolegliwości w okolicy kręgosłupa. Dlatego rozwiązaniem jest leżaczek bujany lub huśtawka.

Co wybrać? Oto jest pytanie…

Tak naprawdę, nie ma jednoznacznej odpowiedzi na tę wątpliwość, gdyż każde z tych rozwiązań charakteryzuje się innymi zaletami. Leżaczki bujane dla niemowląt sprawdzają się w roli krzesełka/fotelika, tym samym służąc nieco dłużej. Na rynku możemy spotkać modele, które przewidziane są od urodzenia do 3. roku życia. Z kolei huśtawki, zaprojektowane z myślą o najmłodszych smykach, świetnie sprawdzają się podczas usypiania maluszka, z czym jak wiadomo, wielu rodziców ma nie lada problem. Pozwalają im także oglądać otaczający świat, kiedy rodzic musi oddać się domowym czynnościom. Niemniej jednak, zarówno w przypadku zakupu leżaczka bujanego, jak i huśtawki, dużą rolę musimy zwrócić na oparcie. Pod żadnym pozorem nie może być sztywne, ani proste, gdyż nie wywrze pozytywnego wpływu na rozwój małego kręgosłupa. Zwłaszcza, że ten w fizjologiczny sposób wygięty jest w kształt litery C. Dlatego im bardziej elastyczne oparcie, tym lepiej dostosowuje się do jego pleców, zapewniając komfort, wygodę i bezpieczeństwo użytkowania.

Kupujemy leżaczek bujany – na co zwrócić uwagę?

W przypadku kupna bujaka (a do wyboru mamy mnóstwo sklepów, jednym z nich jest Hitcena.pl), pierwszą rzeczą, o której powinniśmy pamiętać, to jego dostosowanie do wieku smyka. W sprzedaży znajdziemy zabawki przeznaczone do stosowania już w przypadku noworodków, a nie brakuje również takich, które okazują się przydatne dla maluchów, które ukończyły 3. miesiąc życia. Nie bez znaczenia jest także waga niemowlęcia. W sytuacji, gdy chcemy zainwestować w przedmiot o dłuższym okresie przydatności, wówczas musimy wybrać model o jak największej dopuszczalnej masie.

Kolejną, równie istotną sprawą przy zakupie leżaczka bujanego jest konstrukcja. A ta powinna być solidna, stabilna i możliwie lekka, aby nie powodować problemów w przenoszeniu. Czynnikami, które dodatkowo uprzyjemnią czas spędzony w bujaku będzie bez wątpienia regulacja oparcia, pałąk z różnorodnymi zawieszkami, grzechotkami czy maskotkami. Z kolei dla rodziców nie lada ułatwieniem będzie możliwość zdjęcia i prania tapicerki w pralce. Jest to opcja, z której korzysta się często, zwłaszcza gdy leżaczek bujany będzie użytkowany również w przypadku starszego dziecka.

Zabawki bujane dla dzieci to akcesoria, które przypadną do gustu zarówno mamie, jak i niemowlęciu. Uprzyjemnią bowiem wspólnie spędzony czas, pozwalając wykonywać codzienne obowiązki, jednocześnie zaznajamiając go z otaczającą rzeczywistością.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

54 − = 50