Łóżko rehabilitacyjne – na co zwrócić uwagę?

dziecko
.

Odpowiedni wybór łóżka rehabilitacyjnego nie należy do najłatwiejszych, bowiem znaleźć można wiele różnych modeli, które różnią się od siebie. Wypożyczalnia łóżek rehabilitacyjnych to idealna okazja na to, aby tymczasowo posiąść egzemplarz, który nas interesuje. Na jakie parametry powinniśmy zwrócić uwagę? Które z nich są najbardziej istotne? Aby uzyskać odpowiedzi na te pytania, serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który rozwieje wszelkie wątpliwości.

Waga i wzrost chorej osoby

Łóżka dla chorych powinny być przede wszystkim dostosowane do wagi i wzrostu chorej osoby. To bardzo ważne, aby o tym nie zapominać. Jeśli decydujemy się na wypożyczenie bądź zakup standardowego łóżka medycznego, musimy pamiętać o tym, że jego obciążenie wynosi maksymalnie 135 kilogramów. Co w przypadku, gdy mamy do czynienia z osobą otyłą? Rozwiązaniem okazuje się łóżko bariatryczne, które to właśnie zostało skonstruowane z myślą o takich personach. Co ciekawe, obciążenie może wynosić nawet 300 kg, co jest maksymalizacją bezpieczeństwa chorej osoby. Znaleźć można też specjalne egzemplarze, które przeznaczone są dla dzieci lub młodzieży.

Oprócz maksymalnego obciążenia, istotne znacznie może mieć też powierzchnia. Standardowo mamy do czynienia z rozmiarami, które wynoszą 90 x 200 cm. Przeznaczone są dla tych wszystkich, których wzrost mieści się w granicach do 190 cm. Jeśli osoba chora jest wyższa, warto zainteresować się, czy możliwe jest przedłużenie leża o kolejnych kilkanaście centymetrów. W znacznym stopniu poprawi to komfort leżenia.

Istotność regulacji łóżka rehabilitacyjnego

Wybierając łóżko dla chorych, które będziemy wypożyczać na jakiś okres, warto zwrócić uwagę na regulacje poszczególnych segmentów. Najlepszym rozwiązaniem wydaje się być egzemplarz elektryczny, dzięki czemu bez większych problemów możliwe jest podnoszenie zagłówka, a takie kilku innych elementów. Oparcie pleców gwarantuje ułatwienie prawidłowego oddychania, jedzenia posiłków, kontakt z otoczeniem. Istotna jest regulacja segmentu ud, co w znacznym stopniu zwiększa wygodę osoby chorej, a także zmniejsza ryzyko odleżyn. Nie można zapomnieć o jeszcze jednej ważnej funkcji, jaką jest możliwość regulacji wysokości leża. Z pewnością ułatwi to codzienną rehabilitację, a także pielęgnację i wszelkie czynności sanitarne. Świetnym rozwiązaniem jest również łóżko, które sterowane jest za pomocą pilota.

Jaki materac wydaje się być najbardziej optymalnym rozwiązaniem?

W tym przypadku dużo zależy od indywidualnych preferencji osoby chorej. Warto wziąć pod uwagę potrzeby. Dla persony, która jest bardzo aktywna, dobrym rozwiązaniem będzie wysokiej jakości materac piankowy. Co, jeśli osoba chorująca leży przez większość dnia w łóżku rehabilitacyjnym? Materace przeciwodleżynowe oprócz tego, że gwarantują odpowiedni rozkład ciężaru ciała, to także, jak sama nazwa mówi, zapobiegają odleżynom na poszczególnych częściach ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 3