Masz malutkie dziecko? Postaw na spacery

wózek
.

Młode mamy często boją się wychodzić z dzieckiem na spacery, zwłaszcza gdy na zewnątrz jest chłodno. Obawiają się przechłodzenia dziecka i tego, żeby nie złapało jakiejś infekcji. Jednak spacery, to bardzo ważna rzecz, która pozwala dziecku nabyć dobrą odporność.

Na spacer!

Spacerów nie powinniśmy się bać. Jasne jest, że dziecko nie może marznąć, ale jeśli nie jest niemowlakiem zaraz po urodzeniu, to odrobina chłodu w niczym mu nie zaszkodzi, a wręcz pomoże. Na spacery z maluchem warto wybierać miejsca dość ciche, spokojne i z nieco większą dawką świeżego powietrza niż ścieżka przy ruchliwej trasie. Zatem malutkie dziecko dobrze jest zabrać do parku, czy do lasu, albo nad rzekę, jeśli istnieje taka możliwość. Na tego rodzaju spacery idealnym rozwiązaniem są wózki wielofunkcyjne dla dzieci. Mogą być one głębszym wózkiem z gondolą oraz zwyczajną spacerówką. Jeśli nie chcemy inwestować w dwa osobne wózki, to z pewnością taki wielofunkcyjny pojazd będzie bardzo dobrym pomysłem.

Wózek na specer

Z kolei dla nieco starszego dziecka przyda się spacerówka, z której z łatwością dziecko wyjdzie, jeśli będzie chciało chodzić samodzielnie. Tego rodzaju wózek, poza spacerami, sprawdzi się również podczas zakupów czy dalszych wycieczek, ponieważ jest znacznie lżejszy, a poza tym – łatwiej go złożyć i schować w samochodzie. Z kolei ze względu na mniejszy rozmiar będzie bardziej mobilny niż duży wózek z gondolą. Kiedy bowiem idziemy na zakupy do dużego sklepu i musimy razem z dzieckiem przebrnąć przez tłum klientów, to mniejszy wózek na pewno nam pomoże. Dodatkowymi zaletami takich wózków jest ergonomiczny kształt, który zapewnia dziecku właściwą pozycję ciała oraz pasy bezpieczeństwa i niewielka waga.

Jeżeli już koniecznie musimy wsiąść do samochodu i zrezygnować ze spaceru, to niezbędnym akcesorium jest fotelik samochodowy dla niemowlaka. Czy tego chcemy, czy nie, musimy posiadać fotelik, ponieważ wynika to z regulacji prawnej. Niemniej dobry fotelik zapewni bezpieczeństwo dziecku, a to jest dla nas najważniejsze. Nie tyle mandat, który możemy dostać od funkcjonariuszy policji, ale fakt, że w razie wypadku albo gwałtownego hamowania maluch będzie bezpieczny i prawdopodobieństwo tego, że może mu się coś stać będzie znacznie mniejsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 53 = 54