Mama z dzieckiem na rowerze

rower
.

Wiele kobiet lubi jeździć na rowerze. Niektóre wsiadają na rower także w ciąży. Najtrudniejszym jednak momentem jest pojawienie się dziecka. Na początku trzeba odpuścić rower, może się na nim realizować głównie tata. Na szczęście wraz z dorastaniem dziecka pojawiają się możliwości powrotu do tej wspaniałej aktywności. Jak można to zrobić?

Fotelik rowerowy

Najpopularniejszą metodą jest zakup fotelika rowerowego. Najczęściej spotykane to tylne, montowane do ramy roweru lub niekiedy do bagażnika. Niektóre z nich można odchylić umożliwiając dziecku sen. Innym typem są foteliki montowane z przodu – na kierownicy lub także do ramy. Dzięki nim dziecko sporo widzi i aktywnie uczestniczy w wycieczce. Starczają one jednak na krócej, w tych tylnych zdarzają się nawet 5 letnie dzieci. W przednich zwykle 2,5 latki jeszcze się mieszczą.

Przyczepka rowerowa

Bardziej zaawansowany i zdecydowanie droższy sprzęt to przyczepka rowerowa. Umożliwia przewożenie dzieci już kilkumiesięcznych (choć są różne zalecenia producentów w tej kwestii). Są wygodniejsze niż fotelik i dają pełną ochronę przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo można w nich przewieźć niezbędny podczas wycieczki bagaż a także użyć jako wózka spacerowego lub biegowego gdy zajdzie taka potrzeba. Ich minusem względem fotelika jest jednak wielkość i cena. Najtańszą, dobrą przyczepkę kupimy za ok. 1400 zł a fotelik już za ok. 300 zł.

Hol rowerowy

Jeśli wasze dziecko jeździ już samodzielnie na rowerze, na dłuższe wycieczki możecie je zabrać przy pomocy holu rowerowego, np. Follow Me. Dzięki niemu w trudniejszych momentach podłączycie dziecko do swojego roweru, podobnie gdy się zmęczy. Podłączycie i poholujecie aby można było bez problemu dokończyć wycieczkę.

Jak widzicie, na rynku jest wiele rozwiązań umożliwiających odbywanie pięknych wycieczek rowerowych. Dzięki nim możecie wziąć rower, dziecko, koleżankę i wybrać się na piknik za miasto lub na wycieczkę do parku czy muzeum i nie musicie rezygnować z jazdy rowerem.

Przyczepki rowerowe i hole rowerowe zakupicie w Sklepie Dzieciaki w Plecaki oferującym sprawdzony sprzęt dla aktywnych rodziców – www.sklep.dzieciakiwplecaki.pl .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

8 + 1 =