Mama po urlopie macierzyńskim

suknia
.

Pomimo tego, że macierzyństwo to wspaniały czas, to coraz częściej w głowie młodej mamy pojawia się myśl o powrocie do pracy. Nie chodzi tutaj o wakacje od dziecka i domowych obowiązków, ale o kontakt z ludźmi, którego tak brakuje w domowym zaciszu. Pomimo tego, że kochamy nasze dziecko nad życie i chcemy z nim spędzać każdą wolną chwilę, to miło jest kilka godzin dziennie poświęcić merytorycznym rozmowom służbowym, których efektem jest rozwój zawodowy i dodatkowe kwoty na naszym koncie. Powrót na rynek pracy to doskonała okazja do rozpoczęcia nowego, pasjonującego zajęcia, które zapewni nam godne dochody i wiele perspektyw rozwoju. Jednym z zawodów spełniających te kryteria jest praca wedding plannera. Granicami naszych możliwości jest tylko nasza wyobraźnia.

Czym zajmuje się wedding planner?

Praca wedding plannera polega na spełnianiu marzeń młodych ludzi o najpiękniejszym dniu w ich życiu. Sam fakt wypowiedzenia sakramentalnego tak jest niezwykle doniosłym momentem, jednak równie ważne jest zaplanowanie całego ślubu i wesela w najdrobniejszych szczegółach. Narzeczeni zwykle nie mają do tego głowy i wiele istotnych aspektów umyka ich uwadze. I to właśnie jest zadanie wedding plannera. Młodzi zakochani mogą cieszyć się swoją miłością, podczas gdy konsultant ślubny zajmie się całą resztą.

Kto może zostać konsultantem ślubnym?

Nie jest to praca dla każdego. Bardzo ważne jest, aby posiadać zmysł artystyczny i umieć nawiązywać kontakty z klientami. Należy wykazać się też wzorową organizacją czasu. Właśnie dlatego jest to praca idealna dla mam wracających na rynek pracy po urlopie macierzyńskim, gdyż nikt tak nie potrafi ogarnąć wszystkiego na raz jak właśnie mama. Istotne jest również to, aby umieć wsłuchać się w potrzeby przyszłych nowożeńców i realizować ich marzenia o idealnym ślubie i weselu.

Jak zostać wedding plannerem?

W zawodzie tym wymagane jest, aby ukończyć kurs na wedding plannera. Dzięki niemu możemy zdobyć niezbędne kwalifikacje a nawet doświadczenie. Najlepszą ofertą będą mieli praktycy z branży ślubnej cieszący się długoletnim doświadczeniem i wiedzą merytoryczną. Najlepiej byłoby, gdyby nasi mentorzy należeli do Polskiego Stowarzyszenia Konsultantów Ślubnych. Doskonałym przykładem może być Akademia Wytwórni Ślubów, która spełnia wszystkie powyższe kryteria. Ponadto oferuje dwuletnie wsparcie po ukończeniu kursu oraz wiele udogodnień dla początkującego wedding plannera na przykład w postaci listy podwykonawców. Co ważne, decydując się na kurs w Akademii możemy liczyć nie tylko na niezbędne teoretyczne informacje, ale również na liczne zajęcia praktyczne, które pozwolą nam na rozpoczęcie własnej działalności ślubnej tuż po jego ukończeniu. Na plus warto również dodać, że po kursie jest możliwość indywidualnych konsultacji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 1 =