Maskotki Furby Boom – zabawa i nauka opiekuńczości w jednym

furby
.

Opieka nad Furby Boom to sprawdzian przed adopcją prawdziwego zwierzaka. Interaktywna maskotka nie brudzi ani nie gryzie, ale wymaga m.in. karmienia czy wspólnej zabawy. Dziecko dzięki Furby Boom uczy się systematyczności, staje się opiekuńcze i odpowiedzialne.

Furby Boom to druga generacja popularnych maskotek interaktywnych. Pierwsze furby powstały w 1998 roku, czyli dwadzieścia lat temu. W porównaniu do modeli z tamtego okresu Furby Boom dają więcej możliwości interakcji i są bardziej rozmowne dzięki większemu zasobowi słów. Mają inne charaktery, potrafią wyrażać różne emocje i można je powiązać z aplikacją na tablet lub smartfona.

Furby Boom uczy dziecko opiekuńczości

Ma mięciutkie, kolorowe futerko, oczy, pyszczek i reaguje na dotyk oraz głos – Furby Boom to urocza maskotka, która nie tylko bawi, ale i uczy. Furby potrafi wyrażać emocje, np. radość, podekscytowanie czy złość. Trzeba go karmić i poświęcać mu uwagę, rozmawiając z nim, głaszcząc i przytulając. Specjalna aplikacja na smartfona lub tablet pozwala także wykąpać furby’ego, dać mu smakołyki oraz zagrać z nim w minigry. Po utworzeniu profilu maskotki i jej zeskanowaniu pojawiają się nowe opcje zabawy i opieki.

Kiedy furby jest chory, w aplikacji można go zbadać, podać mu leki lub zabrać na wizytę do wirtualnego lekarza. Program jest kompatybilny z maskotką, dlatego działania w rzeczywistości wirtualnej i te realne oddziałują na siebie. Furby sygnalizuje, gdy jest głodny lub śpiący, gdy chce się bawić lub jest rozzłoszczony. Każde działanie wobec niego wywołuje jakąś reakcję.

Dzięki tym funkcjom furby boom uczy dziecko opiekuńczości. Pokazuje, że głaskanie i przytulanie czy kołysanie jest dobre, a ciągnięcie za uszy albo za ogon – złe. Szczęśliwy furby powinien być nakarmiony, wygłaskany, połaskotany, a zacznie okazywać wesołość i gaworzyć. Dziecko dzięki tym funkcjom maskotki uczy się nią opiekować. To dobre przygotowanie do zaadoptowania prawdziwego zwierzaka.

Poczucie obowiązku i odpowiedzialności a opieka nad furby boom

Furby boom uczy też odpowiedzialności i tego, że każde działanie ma konsekwencje. W zależności od tego, jak traktuje się furby’ego, jego osobowość się zmienia. Może być wesoły, uroczy, nadpobudliwy, czadowy, zadziorny czy imprezowy. Żeby zmienić styl jego zachowania, należy konsekwentnie opiekować się nim w określony sposób.

Maskotka wymaga też regularnego karmienia i układania do snu. Czasem domaga się uwagi, tak jak prawdziwe zwierzę. Dodatkowo dzięki aplikacji wiadomo, kiedy furby się nudzi, kiedy trzeba go umyć, a kiedy okazać trochę czułości.

W ten sposób dziecko bawiące się furbym ma poczucie obowiązku i staje się odpowiedzialne. Wie, że codziennie powinno wykonywać określone czynności. Właściwa opieka nad maskotką może dawać dużo zabawy i wynagradzać wysiłki, jeśli furby stanie się radosny i będzie to okazywał. Dodatkowo może to spowodować, że w aplikacji furby zniesie jajo, z którego potem wykluje się mały furbiś. Małe maskotki można także kupić w sklepie. Mają one mniej możliwości interakcji i funkcji, ale też mogą być pocieszne.

Zabawa furby boom  z innymi sprzyja nawiązywaniu przyjaźni

Furby boom można bawić się w grupie. Kiedy spotyka się dwóch lub więcej furbych, wchodzą ze sobą w interakcje. Rozmawiają i bawią się, mogą też zapamiętywać swoje imiona. Dzieci bawiące się razem zawiązują przyjaźnie i tworzą kręgi zainteresowań. W ten sposób te interaktywne maskotki wspomagają rozwój społeczny dziecka, uczą go współpracy, dzielenia się i wyrażania emocji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 20 = 22