Materiał, a jakość dziecięcej garderoby

dzieci
.

Kupując ubranka dla swoich pociech rzadziej, aniżeli częściej zwracamy uwagę na materiały, z jakich są wykonane. Wybrany produkt bierzemy oczywiście do ręki i już po dotyku jesteśmy w stanie z dużym prawdopodobieństwem rozpoznać czy naszemu maluchowi będzie w nim wygodnie. Ale to wciąż nie wszystko. Warto wiedzieć, jak wybierać, które materiały sprawdzają się najlepiej. Nie tylko pod względem komfortu użytkowania, ale i tak ważnej trwałości.

Kierowanie się jedynie estetyką i ceną może być zgubne. Drogi produkt, prezentujący się wyjątkowo pięknie, może takowym być… do pierwszego prania. Nierzadko okazuje się, że taki element dziecięcej garderoby wcale nie został wykonany z odpowiedniej jakości materiału, a co za tym idzie, stracił swój fason i kształt. Rozciągnął się, odbarwił i powoduje dyskomfort podczas noszenia.

Materiały na ubranka dla dzieci

Wysokiej jakości odzież dla dzieci e-Pela.com, to gwarancja zarówno trwałości na długi czas użytkowania, jak i komfortu noszenia. Gdy do ręki bierzemy body, bluzkę, spodenki bądź jakąkolwiek inną część garderoby dla malucha, zwracamy uwagę na skład zawarty na metce. W przypadku ubranek dla niemowląt, najlepiej sprawdza się bawełna organiczna. Nie zawiera sztucznych substancji, nie ma zatem ryzyka alergii czy też podrażnień.

Materiały na dziecięce ubrania nie powinny również zawierać sztucznych dodatków, jak chociażby często spotykany poliester. Taki dodatek sprawia, że materiał gorzej przepuszcza powietrze bądź też nie przepuszcza go wcale, powodując spory dyskomfort malucha podczas noszenia.

Inne popularne materiały służące wykonaniom dziecięcej garderoby, to tetra oraz miękki polar. Są one również najbardziej uniwersalne. Sprawdzone materiały to kolejno bardzo wygodna dresówka, ale i zwiewny tiul, najczęściej stosowany do produkcji dziewczęcych, lekkich sukienek czy też spódniczek. Na popularności zyskuje bambus, który jest bardzo lekki, a do tego posiada właściwości antybakteryjne. Rynki podbijają materiały tworzone z alg morskich. Spełniają kilka funkcji – chronią skórę, przy kontakcie z nią redukują świąd i wykazują działanie nawilżające.

Estetyka, jakość i propozycje zastosowania

Poszczególne materiały różnią się od siebie właściwościami. To z tego względu tiul lepiej nadaje się na zwiewną spódniczkę dla dziewczynki, a bawełna organiczna na bieliznę dla niemowlaka. Ale to wciąż nie wszystko. Równie ważne jest połączenie ról dekoracyjnej oraz praktycznej.

Polar minky bądź bambus są materiałami bardzo bezpiecznymi. Idealnie nadają się do wykonania otoczki lub kocyka dla niemowlaka. Bawełna może być również wykorzystana do uszycia poszewki na kołdrę. Swoje miejsce znajduje w koszulkach, spodenkach oraz zabawkach do przytulania. Dresówka to zaś przede wszystkim komfort noszenia. Dobrze się układa, jest ciepła, sprawdza się zatem nie tylko w bluzach czy spodenkach, ale i szalikach.

Materiałowe dekoracje

Każdy z uprzednio wymienionych materiałów, może znaleźć swoje zastosowanie również w dekoracjach przestrzeni dziecięcych. Zabawki, poduszki, pościel, fantazyjne zasłonki i firanki czy też może kolorowe tipi dla dzieci. Takich materiałowych produktów wysokiej jakości na rynku znajdujemy wiele, ale i możemy pokusić się o samodzielne wykonania.

Niezależnie jednak od tego czy poszukujemy garderoby dla niemowlaka, nieco starszego dziecka, czy też miękkich i wysoce estetycznych zabawek do przytulania, a może i dekoracji, uwagę należy zwracać na zawartość i rodzaj poszczególnych materiałów. Informacje znajdziemy na metce każdego z produktów. To ważne, bo wrażliwa skóra dziecka wymaga specjalnej troski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

11 + = 15