Miękkie ręczniki – trzy sposoby jak to osiągnąć?

ręcznik kąpielowy dla dzieci
.

Miękkie i puszyste ręczniki w łazience to priorytet. Szczególnie tam, gdzie są dzieci, takie produkty powinny zajmować najważniejsze miejsce. Po wyjściu z wanny czy spod prysznica okrycie ciepłym i chłonnym materiałem jest bezcenne.

Zacznij od dobrego zakupu

Ręcznik kąpielowy dla dzieci powinien być uszyty z bardzo dobrej jakościowo bawełny. Na pewno można liczyć na jego miękkość, puszystość, chłonność i szybkie wysychanie. Ręczniki bawełniane nie gromadzą kurzu, dlatego używanie ich na pewno nie zaszkodzi alergikowi. Kolejna kwestia to odpowiednia gramatura. Ręcznik kąpielowy dla dzieci powinien być grubszy, ale nie zanadto. Jeśli będzie miał wysoką gramaturę, wtedy jego wysychanie może być wolniejsze.

Ręcznik kąpielowy dla dzieci – kolorowy i mięciutki kąpielowy dla dzieci w ciemnych, ponurych kolorach, będzie po prostu nijaki. Maluchy, ale też te starsze dzieci szukają w rzezach, jakimi się otaczają, czegoś wyjątkowego. Może to być napis, kolorowa aplikacja lub jeszcze inny dodatek, którego stylistyka będzie miła dla oka. Zadbaj o to, aby Twoja pociecha miała wysokiej jakości ręcznik w ulubionym przez siebie kolorze. Warto takie zakupy wybierać z dzieckiem, które dobierze odpowiedni dla siebie produkt.

Miękki, puszysty…. I niech tak zostanie

Jeśli już wybierzesz wymarzony ręcznik dla dziecka, musisz o niego zadbać, aby zachował wszystkie swoje walory. Miękkość materiału może się zmienić, jeśli ręcznik zostanie źle potraktowany w praniu czy podczas suszenia. Najgorzej działa na jego strukturę zmienna temperatura oraz chemikalia. Kolejny czynnik, który odciska piętno czasu na tkaninie to wilgotność. Pamiętaj, aby ręcznik dobrze wysuszyć, a później również dobrze go przewietrzyć. Podczas suszenia ręczników na dworku, warto co jakiś czas strzepnąć materiał. Wtedy przepływ powietrza znacznie się poprawi.

Druga istotna kwestia dotyczy prania, a ściślej rzecz ujmując, detergentów. Ręcznik kąpielowy dla dzieci, ale też inne ręczniki powinny być prane w środkach bardzo delikatnych. Najlepsze są proszki przeznaczone dla najmłodszych, które są wolne od nadmiaru chemikaliów. Najbardziej uważaj na płyny do płukania, które mogą zawierać smary i silikony. Substancje te zmiękczają włókna tkaniny, ale tez blokują wchłanianie się wody.

Prasowanie uszkadza włókna

Rzadko się zdarza, że ręczniki po praniu są pogniecione. Szczególnie te grubsze, jak ręczniki kąpielowe dla dzieci nie muszą być poddawane działaniu wysokiej temperatury. Musisz wiedzieć, że takie zabiegi znacznie osłabiają strukturę tkaniny, dlatego lepiej powstrzymać się przed prasowaniem mocno nagrzanym żelazkiem.

Uważaj też, aby nie dosypywać do kieszeni pralki zbyt dużej ilości proszku do prania. Niewypłukane resztki mogą zalegać między włókna i ręcznika. Materiał stanie się mało sprężysty i traci po części swoją miękkość. Lepiej więc używaj płynu do prania przeznaczonego do tekstyliów dziecięcych. Bardzo dobrym, niedrogim i domowym sposobem na poprawienie miękkości ręczników, jest dodanie szklanki octu raz na kilka cykli prania. Wystarczy dolać go do płynu do płukania, aby uzyskać zadowalające efekty. Nie martw się, zapach octu zostanie wypłukany.

Oprócz tego ważna jest także technika prania. Jeśli wrzucisz do bębna pralki za dużo rzeczy, wtedy zbiją się w jedną materiałową kulę. To również niekorzystnie wpłynie na miękkość tkanin.

Reasumując, aby ręcznik kąpielowy dla dzieci był mekki i puszysty wybierz dobry materiał. Następnie pamiętaj o tym, aby:

  • Używać delikatnych detergentów
  • Dokładnie wysuszyć materiał
  • Unikać prasowania i przeładowania bębna pralki
  • Jeśli będziesz przestrzegać tych zasad, to na pewno osiągniesz oczekiwane rezultaty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 4