Moda dla dziewczynek

dzieci
.

Już nie raz wspominaliśmy, że moda dotyczy każdego i mogą z niej korzystać wszyscy, dlatego również obejmuje ona dzieci. Dzisiaj postanowiliśmy poruszyć dość drażliwy temat odnoszący się do ubierania dziewczynek w wieku szkolnym, które często chcą dorównać swoim starszym koleżankom czy innym autorytetom. Powstaje zatem pytanie czy powinny ubierać się podobnie do dorosłych czy nadal korzystać z typowych i bajkowych stylizacji? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie poniżej, gdzie podpowiemy rodzicom jak najlepiej jest korzystać z mody dziecięcej w przypadku tych mniejszych kobiet.

Wszystko z głową

Z pewnością ubieranie dziewczynek wyzywająco nie będzie dobrym pomysłem w żadnym wypadku. Na szczęście dzisiejsze sklepy stacjonarne czy internetowe oferują bogato wyposażone kolekcje odzieży dziecięcej, gdzie ubranka dla dziewczynek są dostosowane do współczesnych trendów, ale mimo wszystko zachowują tą swoją skromność, niewinność i delikatność. Naszym zdaniem to bardzo proste, by ubrać swoje dziecko odpowiednio do wieku, a jednocześnie modnie i zgodnie z jej oczekiwaniami, a wystarczy przede wszystkim dokonywać zakupów z umiarem.

Nie można absolutnie traktować małego dziecka jak nastolatki czy dorosłej kobiety, które przystoi już noszenie niektórych fasonów różnych części garderoby. Pamiętajmy, że na wszystko przyjdzie jeszcze czas, a w tym momencie istotne jest zdanie Twojej córki. W wieku szkolnym dzieci pragną dopasować się do otoczenia i nie chcą za bardzo się z niego wyróżniać, a zatem należy uszanować ich zdanie i dowiedzieć się, co chciałyby mieć w swojej szafie, gdyż jest to obecnie modne wśród jej koleżanek. Nie można wyłącznie sugerować się własnymi odczuciami i bieżącymi trendami, ponieważ liczy się w tym przypadku także zdanie dziecka. Może zatem warto wspólnie wybrać się na zakupy i dojść do kompromisu?

Zestawy dla matki i córki

Coraz częściej producenci odzieży decydują się na stworzenie osobnej kolekcji ubrań przeznaczonych zarówno dla mam, jak i ich córeczek. Wówczas takie zestawy są identyczne, a różnią się jedynie rozmiarami. Jeśli Ty jako mama masz bardzo dobry kontakt ze swoim dzieckiem i nadaje na podobnych falach, a zwłaszcza kiedy chodzi o modę, możecie znaleźć dla siebie obu zestaw dla matki i córki, w którym będziecie mogły zaprezentować się na imprezie rodzinnej czy wspólnej wycieczce.

To świetny pomysł i dobra zabawa, którą można także uwiecznić na fotografiach rodzinnych, gdzie często mamy z córkami ubierają się podobnie dla lepszego efektu i szerokiego uśmiechu na twarzy. Wówczas takie zestawy są szyte zgodnie z nowościami ze świata mody, ale jednocześnie biorą pod uwagę dopasowanie się do wieku, gdzie jak wspomnieliśmy wcześniej małym dziewczynkom nie wypada zakładać niektórych rzeczy. Jednak sporadycznie można zastanowić się nad takimi bliźniaczymi stylizacjami, które na pewno Was do siebie zbliżą i zapewnią wspaniałe wspomnienia.

Kiedyś i dziś

W poprzednich latach nie było mowy o ubieraniu dziewczynek w bajkowe sukienki, rozkloszowane spódniczki czy też słodkie różowe balerinki. Natomiast obecnie mamy do czynienia z prawdziwym wysypem rozmaitych ubrań i kompletów dla dziewczynek młodszych i tych nieco starszych. Różnorodna kolorystyka, ciekawe dodatki i nadruki z ulubionymi bohaterami to tylko część współczesnej kolekcji dziecięcej jaką możesz napotkać. Jednak naszym zdaniem taka odmiana była potrzebna i wyszła dzieciom na pewno na dobre, ponieważ jakość tych ubrań także wzrosła i stała się bardziej wytrzymała niż wcześniej, dlatego w najbliższym czasie zachęcamy do wybrania się na zakupy dla swoich najmniejszych pociech.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

46 + = 47