Musli – dlaczego jest dobre?

musli
.

Musli – połączenie ze sobą zdrowych produktów, a mianowicie płatków zbóż, orzechów i owoców. Łączy się je często z mlekiem, jogurtem lub je same jako przekąskę.

Sprzedawane są zwykle w sklepach na dziale z produktami śniadaniowymi lub ze zdrową żywnością jako duże paczki wystarczające na kilka użyć lub w małych jednorazowych saszetkach gotowych do spożycia „na sucho” lub jako dodatek do innego dania.

Musli na śniadanie

Musli najczęściej je się na śniadanie ze względu na wysokie zapotrzebowanie kaloryczne człowieka jakie jest dzięki nim uzupełniane i energię na dobry start dnia. Ponadto taki posiłek jest uważany za kwintesencję zdrowia ze względu na składniki, z których jest stworzony. Bowiem owoce, orzechy i zboża są zdrowymi produktami, nie zawierającymi żadnych dodatkowych konserwantów etc.. Jednakże chcąc być stuprocentowo pewnym, że spożywamy zdrowe musli warto poświęcić trochę czasu rano i przygotować je samemu. Na pewno w każdym sklepie znajdzie się osobno każdy z potrzebnych produktów. Dodatkowo samemu mieszając musli można dodać własne składniki, takie jak ulubione owoce, inny rodzaj zbóż i tym podobne. Oprócz całkowicie zdrowego posiłku otrzyma się także smaczne, spersonalizowane całkowicie pod nasz gust.

Dzieci

Alternatywą zwykłych musli jest stworzenie musli dla dzieci. Takie śniadanie może być specjalnie dobrane pod zapotrzebowanie młodego, wciąż rosnącego człowieka. Ewentualnie w razie alergii na, któryś ze składników wystarczy go odjąć lub zamienić innym, i nadal będzie się miało musli do zjedzenia. Ponadto musli jest śniadaniem, który może być zjedzone szybko bez zbędnego brudzenia naczyń.

Dieta

Musli jest także uważane za dietetyczne. Produkty z jakich się składa są zdrowe i nie dodadzą osobom na diecie zbędnych kilogramów. Ponadto wszelkie „tłuszcze” i „cukry” w nich zawarte należą do tych dobrych rodzajów nie zagrażających zdrowo wyglądającej, szczupłej sylwetce. Oczywiście muszą być spożywane jako alternatywa posiłku, a nie dodatkowe jedzenie.

Musli to jedzenie szczególnie popularne w dzisiejszych czasach. Jest szybkie, nie potrzeba spędzić nad nim dużo pracy, a dostarcza energii na cały dzień. Można stwierdzić, że jedząc musli powracamy do przeszłości gdy normą było ciągłe spożywanie zbóż i owoców, a nie produktów przetworzonych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 20 = 29