Najczęstsze problemy związane z układem pokarmowym

biegunki
.

Nasz układ pokarmowy każdego dnia musi się borykać z poważnymi wyzwaniami. Drobne błędy popełniane przez nas w trakcie posiłków lub nieprawidłowe układanie menu to główne przyczyny poważnych problemów związanych w pracą tego układu. Jakie dolegliwości najczęściej utrudniają nam życie?

Wzdęcia – częsta i dokuczliwa przypadłość

Są jednym z najczęściej występujących problemów, i choć nie stanowi zagrożenia dla zdrowia, pozbawia nas dobrego samopoczucia. Na szczęście nie brak skutecznych sposobów na uciążliwe wzdęcia.

Jak uporać się z tym problemem? Podstawą jest ustalenie przyczyn problemu. Obecność gazu w jelicie może być skutkiem problemów z trawieniem, przy czym najwięcej problemów sprawiają węglowodany. Przetworzone lub poddane obróbce cieplnej węglowodany to poważne obciążenie dla jelita cienkiego, czego skutkiem są m. in. wzdęcia.

Osoby, które mają problemy ze wzdęciami, powinny zatem ostrożniej postępować z tymi produktami, które są źródłem węglowodanów. Warto też obserwować, jakie produkty wywołują takie reakcje. Dzięki temu można będzie układać dietę w taki sposób, by ograniczać obecność „problematycznych” dodatków i tym samym łagodzić problemy ze wzdęciami.

Perystaltyka jelit – jak ją regulować?

Tak ważny proces, jakim jest ruch jelit, ma ogromny wpływ na nasze samopoczucie oraz na pracę naszego układu pokarmowego. Problemy związane z ruchem jelit to główna przyczyna zaprać.

Są one nie tylko dokuczliwe, ale i niebezpieczne dla zdrowia. Zaparcia sprawiają, że mamy coraz większe problemy z utrzymaniem prawidłowej masy ciała, a szkodliwe toksyny dłużej przebywają w naszym organizmie. Jak rozwiązań ten problem?

Najlepsza metoda na zaparcia to lekka dieta, w której częściej będą się pojawiać produkty dostarczające większych ilości błonnika. Można również zaopatrzyć się w naturalne nasiona rośliny babki płesznik, która zawiera bardzo dużo błonnika. Więcej o babce płesznik i babce jajowatej na zaparcia (i nie tylko) na tej stronie: http://www.menudomowe.pl/babka-plesznik-babka-jajowata/

Innym problemem, za powstanie którego odpowiedzialne są źle pracujące jelita, są biegunki. W ich przypadku ważne jest ustalenie przyczyny problemu oraz dbanie o to, by nie doszło do odwodnienia organizmu.

Zaburzenia trawienia – skąd biorą się takie problemy?

Wszelkiego rodzaju zaburzenia trawienia mogą nam poważnie utrudniać życie. Jeśli chcemy się pozbyć takich dolegliwości, musimy wziąć pod uwagę te czynniki, które mogą im sprzyjać najbardziej.

Wiadomo, że na pracę naszego układu pokarmowego wpływa nie tylko dieta, ale i takie czynniki, jak styl naszego życia, stres czy też używki. Jeśli chcemy rozwiązać problemy z trawieniem, powinniśmy zacząć prowadzić zdrowszy i mniej nerwowy styl życia. To z pewnością wyjdzie nam na dobre.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 5 = 11