Najlepsze buty dla dziecka na jesień i zimę

dzieci
.

Jesienne i zimowe obuwie dla dzieci musi być wybrane nie tylko ze względu na wygląd zewnętrzny, trend i modę, lecz przede wszystkim jakość. Obuwie na chłodne dni powinno spełniać wszystkie stawiane mu wymagania. Jeżeli buty będą źle dobrane, dziecku będzie nie tylko niewygodnie, zimno, ale również będzie narażone na różne schorzenia. Warto wiedzieć, na co zwracać uwagę wybierając obuwie dla dziecka na okres jesieni i zimy.

Szczególna troska o wybór butów na chłodniejsze dni

Buty dla dziecka powinno starannie się wybierać, ponieważ dla prawidłowego rozwoju stopy niezbędne jest zachowanie pewnej wolnej przestrzeni. Stopa dziecka nie może być więc ściśnięta, ponieważ mogą wystąpić problemy zdrowotne. Warto mieć na uwadze, że dziecięce stópki rosną bardzo szybko, niemal 2 centymetry rocznie, a w tym okresie kształtują się mięśnie, łuk stopy i kości.

Właściwy rozmiar obuwia

Jesienne i zimowe obuwie jest zabudowane, co sprawia, że najbardziej istotną rolę odgrywa jego rozmiar. Jak przekonują przeprowadzone badania, małe dzieci nie posiadają w pełni rozwiniętych zakończeń nerwowych, dlatego nie potrafią określić czy but jest w odpowiednim rozmiarze. Warto więc zawsze starać się wybrać obuwie, które cechuje się około 1 cm wolnej przestrzeni.

Kształt butów zimowych dla dziecka

Wybierając buty zimowe lub jesienne na uwagę warto wziąć kształt obuwia. Doskonałym rozwiązaniem jest system regulowanego zapięcia, dzięki czemu dopasujemy go do stopy dziecka. Wybrać należy buty o dobrej, solidnej podeszwie, aby nie narażać dziecka na ślizganie się. Warto zaznaczyć, że w bucie powinna być również wkładka, której zadaniem jest niwelowanie wstrząsów.

Buty z wysokiej jakości materiałów

Aby zapewnić dziecku komfort i doskonałe użytkowanie jesiennych i zimowych butów, wybrać należy materiały wysokiej jakości. Obuwie powinno wyróżniać się lekkością i elastycznością. Dodatkowo ze względów zdrowotnych powinniśmy zatroszczyć się o takie buty, które cechują się odpowiednią wentylacją. Oczywiście muszą one zachowywać również ciepło. Wybierając buty dla dziecka sprawdźmy czy wyściółka jest odpowiednia, aby stopa nie marzła, a jednocześnie się nie pociła. Najlepsze buty, stworzone z materiałów wysokiej jakości nie przepuszczają wilgoci, zatrzymują ciepło ale jednocześnie zapewniają przepływ powietrza.

Dobór obuwia dla dziecka nie będzie trudny i skomplikowany jeżeli pod uwagę weźmiemy kilka prostych zasad. Dzięki nim zapewnimy dziecku komfort i bezpieczeństwo nawet w bardzo chłodne dni.

Duży wybór modeli butów dla dzieci znajdziesz tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

36 − = 30