Najlepsze pomysły na prezent dla starszaka

prezenty
.

Dzieci w wieku wczesnoszkolnym mają już dość wyrobiony gust, określone zainteresowania, a nierzadko nawet ulubione hobby. Doskonale wiedzą czego chcą i trudno sprawić, by zmieniły zdanie. Najlepszym prezentem będzie więc coś, co odpowiada ich pasjom. Kilka podpowiedzi i ciekawych propozycji dla chłopca i dziewczynki poniżej.

Zestaw wykopaliskowy

Idealny prezent dla małego paleontologa? Zestaw wykopaliskowy! Jeśli twoja pociecha interesuje się dinozaurami i wszystkim, co z nimi związane, na pewno będzie zachwycona możliwością samodzielnego wydobycia skamieliny jednego z nich. I to za pomocą profesjonalnych narzędzi – dłuta i młotka. Innym ciekawym prezentem dla fana prehistorii może być drewniany szkielet do złożenia albo… jajko, z którego wykluje się dinozaur.

Coś dla małych detektywów

Starszaki uwielbiają rozwiązywać zagadki i odkrywać tajemnice. Na pewno spodoba im się zabawa w detektywów. Zaszyfrowane wiadomości, ściąganie odcisków palców, szkło powiększające – zestawy dla małych detektywów zawierają wszystkie niezbędne do prowadzenia dochodzenia materiały. A może profesjonalny system zabezpieczeń? Dzięki systemowi alarmowemu z technologią LED nikt niepowołany nie wkroczy na teren śledztwa.

Mikroskop

Dzięki temu prezentowi każdy mały naukowiec będzie mógł jeszcze lepiej poznawać otaczający go świat. Nie od dziś wiadomo, że nauka przez zabawę to najlepszy sposób na przyswajanie wiedzy, a profesjonalny mikroskop to inwestycja na lata.

Klocki

Klocki dla starszaków to ciekawe zestawy, które dają wiele możliwości świetnej zabawy. Poza tradycyjnymi klockami LEGO®, warto zwrócić uwagę na te dedykowane szczególnie grupie wiekowej 6-12. Z pomocą jednego zestawu LEGO® Creator można skonstruować aż trzy różne pojazdy. Statek, który zmienia się w łódź podwodną albo samolot transportowy? To możliwe! Potrójna radość z prezentu gwarantowana. Dobrze też rozejrzeć się za uroczymi propozycjami od LEGO® City i LEGO® Friends, które ucieszą zwłaszcza dziewczynki.

Gra

Gry dla starszaków mogą mieć nieco bardziej rozbudowaną fabułę, stawiać na logiczne myślenie czy umiejętność liczenia – zapewnią dobrą zabawę połączoną z doskonałym treningiem umysłu. Ciekawą propozycją są też wszelkie gry zręcznościowe – dają mnóstwo śmiechu i mogą stanowić fantastyczną rozrywkę dla całej rodziny. To ciekawa alternatywa dla popołudnia spędzonego przed telewizorem czy komputerem.

Zestaw kreatywny

Zestawy z cyklu DIY to hit nie tylko wśród dorosłych. Niektóre dzieci uwielbiają wszelkiego rodzaju prace plastyczne i robótki ręczne. Jeśli twoja pociecha należy do tej grupy artystycznych dusz, warto wspierać jej zainteresowania. Komplet narzędzi malarskich, koraliki do tworzenia biżuterii, zestawy do projektowania strojów czy mała maszyna do szycia to nie tylko pomysł na zabawę, lecz także doskonałe ćwiczenie zręczności i cierpliwości. Wykonana własnoręcznie biżuteria, torebka, zabawka czy ozdoba pokoju daje wiele satysfakcji.

Domek dla lalek

Starsze dziewczynki kochają lalki, szczególnie te bardziej „dorosłe”, czyli kultowe Barbie. Domek dla lalek to wymarzony świąteczny prezent. Zwłaszcza, jeśli będzie można go samodzielnie umeblować i udekorować. Im większy, tym więcej możliwości wspaniałej zabawy.

Advertisement

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

31 + = 38