Najlepsze zabawy urodzinowe dla dzieci

zabawa
.

Bez względu na to, gdzie urządzasz przyjęcie urodzinowe dla Twojego dziecka – liczy się przede wszystkim dobra zabawa. Takie przyjęcie nie będzie udane, gdy nie zapewnisz dzieciom odpowiedniej rozrywki.

Zorganizowanie zabaw dla dzieci na Kinderparty, urodziny, imieniny nie jest wcale takie trudne. Czasami najprostsze rozwiązanie są najlepsze i nie trzeba wymyślać szalonych atrakcji. Pamiętaj jednak, że ważny jest wiek uczestników. To według ich wieku, będziesz dostosowywała zabawy. Dwu i trzy-latki nie mogą się bawić drobnymi monetami i niebezpiecznymi przedmiotami. Natomiast dla 10-cio i 11-latków zbyt proste atrakcje mogą być na nudne na dłuższą metę i zbyt infantylne.

Urodziny w sali zabaw

Organizujesz urodziny swojego dziecka w takim miejscu? Masz z głowy organizowanie czasu. W godzinach trwania imprezy, pociechami zajmują się profesjonalne animatorki, które dysponują różnymi grami, pomysłami i wiedza, jak najlepiej zając czas dzieciom. Ważne, aby było to zrobione w taki sposób, aby dzieci się nie nudziły i… nie rozrabiały. To niewątpliwie duża zaleta organizowania urodzin w salach zabaw. Dzieci korzystają ze wszystkich atrakcji, zajmuje się nimi profesjonalna obsługa, a Ty nie musisz się martwić o wymyślanie rozrywek.

Świetna zabawa w domu

Urodziny czy jakąkolwiek inne przyjęcie z dowolnej okazji można zorganizować w domu. To jednak większe wyzwanie dla Ciebie. Musisz samodzielnie przygotować atrakcje. Dla najmłodszych polecamy rysowanie na balonie. Dajemy dzieciom nienadmuchane balony i mazaki. Prosimy, aby każde z nich narysowało cos na swoim balonie. Potem dmuchamy balony i obserwujemy, jak zmieniają się rysunki. Dużo śmiechu przyniesie również wzajemnie karmienie. Dzieci łącza się w pary. Oboje maja zasłonięte oczy. Zabawa polega na wzajemnym karmieniu. Wykorzystać można owoce, lody, tort itp. dobra zabawa gwarantowana! Jedna z najpopularniejszych zabaw, nawet dla nieco starszych dzieci jest zabawa „posągi – figury woskowe”. Uczestniczy zabawy tańczą w rytm żywej muzyki. W nieoczekiwanym momencie prowadzący przegrywa muzykę. Wówczas wszyscy muszą pozostać w bezruchu. Przegrywa ta osoba, która nie utrzyma równowagi.

Coś dla starszaków

Starszym dzieciom trzeba zaserwować coś znacznie więcej. Sprawdzi się zabawa pt. „Piłka parzy”. Dzieci stoją w kółku. Jedno wybrane dziecko poza nim. Każdy z uczestników podaje sobie piłkę. Osoba, która stoi poza kołkiem ma za zadanie powiedzieć „piłka parzy”. Wówczas dziecko, które w tym momencie je złapie, zamienia się miejscami z dzieckiem spoza kółka i zabawa zaczyna się od nowa. Warto postawić również na kreatywne zabawy. Co prawda na wypisywanie zaproszeń czas minął, ale na życzenia urodzinowe nigdy nie jest za późno, zwłaszcza te kreatywne. Możesz zaproponować dzieciom ułożenie urodzinowego wierszyka. Najlepszy z nich możesz nagrodzić. Świetna zabawę gwarantują również kalambury. Najlepiej podzielić dzieci na dwie grupy. Jedna drużyna wymyśla jakiś tytuł książki, filmu itp. Podaje na ucho osobie z przeciwnej grupy. Osoba ta musi pokazać swojej drużynie, co to za hasło. Zastosować można również wersje z rysowaniem. W żadnym wypadku nie można posługiwać się mową.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat atrakcji oferowanych przez sale zabaw zapraszamy na stronę http://fiku-miku.com.pl/. Fiku-Miku posiada swoje placówki na terenie Warszawy i okolic.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

37 − 31 =