Najpopularniejsze rodzaje lakierów do paznokci

paznokcie
.

Zadbane paznokcie są ozdobą każdej kobiety. Odpowiednio dobrany kolor uzupełnia całą stylizację i dodaje jej niepowtarzalnego charakteru. Istnieje wiele rodzajów lakierów do paznokci, które różnią się między sobą właściwościami i przeznaczeniem.

Lakier bezbarwny

Obok kolorowych lakierów do paznokci, które są obecnie najpopularniejsze, bardzo często kobiety wybierają produkty bezbarwne. Ich głównym celem jest nabłyszczenie płytki paznokcia, a obecnie wiele z tych lakierów posiada dodatkowo substancje odżywcze i pielęgnacyjne. Dzięki nim paznokcie są zdrowe, zadbane i wyglądają estetycznie. Bardzo podobne do lakierów bezbarwnych są produkty transparentne czyli takie, które nie do końca przykrywają cały paznokieć i cechują się pewną dozą przezroczystości. Po ich użyciu płytka jest nieco widoczna. Najczęściej lakiery transparentne używane są do francuskiego manicure i mają mleczne zabarwienie.

Lakier hybrydowy

Bardzo modne są aktualnie lakiery hybrydowe, które łączą w sobie cechy tradycyjnego lakieru do paznokci i żelu. Ten rodzaj manicure może z powodzeniem wykonywać w domu, niezbędna jest jedynie lampa UV i specjalne lakiery hybrydowe, które można znaleźć w profesjonalnych sklepach internetowych np. na: https://konadnail.pl/pl/c/Lakiery-hybrydowe/138. Ta metoda stylizowania paznokci stała się tak popularna, że producenci oferują nawet całe zestawy produktów z niezbędnymi akcesoriami. Lakiery hybrydowe są trwalsze niż tradycyjne, a efekt utrzymuje się przez około 2 tygodnie. Jest to świetne rozwiązanie dla każdej kobiety, która chce mieć piękne i zadbane paznokcie, ale nie ma czasu na wizyty w salonie kosmetycznym.

Lakier winylowy

Nowością na rynku, jest lakier winylowy, który posiada wszystkie właściwości lakieru hybrydowego, ale do jego utwardzenia wystarczą promienie słoneczne. Manicure utrzymuje się około tygodnia. Lakier jest trwały i wyrazisty.

Przy wyborze lakieru do paznokci nie można kierować się jedynie jego ceną. Wiele produktów uważanych za tanie, nie spełnia oczekiwań klientów. Najważniejsza dla lakieru jest jakość, która gwarantuje stylowy, elegancki manicure. Poza tym, trzeba pamiętać, że kolor paznokci należy dostosować do stylizacji i okazji, by outfit i dodatki stanowiły harmonijną całość. Na rynku można spotkać również specjalną linię lakierów do paznokci dla małych dziewczynek. Produkty pozbawione są szkodliwych substancji i zawierają jedynie naturalne składniki. Producenci przygotowali szeroką gamę kolorów, by każda dziewczynka znalazła coś dla siebie.

Wykonując manicure warto pamiętać o pielęgnacji paznokci i ich odpowiednim zabezpieczaniu. Przed nałożeniem lakieru najlepiej pomalować je odżywką i bazą, które będą chronić płytkę. Poza tym, usuwając lakier warto sięgnąć po naturalne produkty, by w jak najmniejszym stopniu podrażnić płytkę paznokcia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 2 =