Najprostszy makijaż? Podkreśl brwi i usta!

Najprostszy makijaż? Podkreśl brwi i usta!
.

Żyjemy w nieustannym pośpiechu. Zwykle na wszystko brakuje nam czasu. Rano, przed wyjściem z domu, często nie wiadomo, za co najpierw się zabierać. Dzieci czekają na śniadanie i kanapki do szkoły, a my też musimy zadbać o własny wygląd, aby w pracy prezentować się nienagannie. Niestety, najczęściej nie ma czasu na wyrafinowany makijaż, niezbędne jest więc opanowanie takiego rodzaju make upu, który da się zrobić w kilka minut.

Trzeba jednak zdać sobie sprawę, że aby móc wykonać makijaż w tak krótkim czasie, najlepiej używać kosmetyków uniwersalnych. Mają one za zadanie spełniać kilka funkcji jednocześnie, a do tego czas ich aplikacji jest bardzo krótki. Osoby z niezbyt doskonałą cerą muszą też przyjąć do wiadomości, że w ciągu kilku chwil nie jest możliwe idealne zatuszowanie wszystkich mankamentów. Najprostszy makijaż nie obejmuje także ani rozświetlania twarzy, tak modnego obecnie strobingu, ani konturowania. Prosty i szybki make up często zamyka się w haśle – „podkreśl brwi i usta, a będziesz wyglądać świetnie”. Ale po kolei…

Przygotuj twarz…

…bo to ona stanowi tło dla każdego makijażu. Jeżeli chcesz to zrobić w ciągu minuty, musisz zrezygnować z precyzyjnego nakładania podkładu, korektora, a następnie pudru. Nie masz też czasu na zastosowania rozświetlacza ani bronzera. Zastosuj zatem krem BB, czyli taki, który zawiera w sobie nieco fluidu. Rozprowadź go na całej twarzy, a następnie użyj korektora (jeśli to, rzecz jasna, potrzebne). Możesz nałożyć go pod oczami oraz miejscowo tam, gdzie jest to absolutnie konieczne. Przyda się także nieco różu w kremie, który warto częściowo nanieść na policzki, a odrobinę na powieki.

Podkreśl brwi…

…bo to sprawia, że twarz wygląda subtelniej, a rysy nabierają szlachetnego charakteru. Aby to zrobić szybko i sprawnie, wystarczy użyć kredki do brwi. Narysuj kreski podkreślające dolne krawędzie brwi, a następnie zaznacz ich górne linie. Obie kreski muszą łączyć się w okolicach skroni. Środek delikatnie wypełnij punktowo kropeczkami zrobionymi kredką, a na końcu całość delikatnie rozetrzyj. Możesz też cielistą kredką podkreślić łuk brwiowy tuż pod linią samych brwi.

Zadbaj o usta…

…w zależności od Twoich upodobań. Do tego celu możesz użyć tylko błyszczyka – wówczas usta będą wydawać się nieco większe, a cały makijaż nabierze delikatnego charakteru. Pomadka natomiast powinna być dobrana kolorystycznie nie tylko do stylizacji, lecz także stojącej przed Tobą okazji. Ostrożnie należy podchodzić do zbyt intensywnych kolorów szminek, bo nie w każdym miejscu pracy będą one dobrze odbierane. Wieczorem można jednak pozwolić sobie na znacznie więcej.

Podkreśl oczy…

…przynajmniej dobrą maskarą. Jeśli czas na to pozwoli, najpierw warto jeszcze nałożyć na powieki cienie w delikatnych, pastelowych odcieniach. Świetnie sprawdzają się subtelne beże i brązy. Gdy oko trzeba nieco powiększyć, można to zrobić, podkreślając linię wodną kredką w kolorze cielistym. Ostatnią czynnością będzie staranne wytuszowanie rzęs. W tym celu najlepiej wykorzystać dobrze napigmentowany tusz, ponieważ wtedy wystarczy kilka ruchów, aby rzęsy wyglądały perfekcyjnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

15 − 8 =