Nakładka na fotel – idealna w czasie podróży

fotelik
.

Jeżeli jesteś zawodowym kierowcom, bądź po prostu często podróżujesz, możesz borykać się z problemami kręgosłupa. Pojawia się ból, złe samopoczucie, a w dalszej kolejności schorzenia, zwłaszcza w odcinku szyjnym i lędźwiowym. Kierowcom, ale również i pasażerom polecana jest nakładka na fotel, dzięki której możliwe staje się zachowanie prawidłowej postawy ciała podczas jazdy samochodem. Powinny sięgnąć po nią osoby borykające się z bólami kręgosłupa, jednakże znakomicie sprawdza się również profilaktycznie.

W jaki sposób działa nakładka na fotel samochodowy?

Jeżeli przez kilka godzin jedziemy samochodem, a w tym czasie nasz kręgosłup znajduje się w nieprawidłowej i wymuszonej postawie, mogą pojawić się pierwsze bóle. Ból nie tylko jest objawem problemu kręgosłupa, ale również staramy się w czasie jazdy przemieścić, by go zminimalizować. Wiercimy się więc a tym samym następuje dekoncentracja w czasie jazdy. W wymuszonej pozycji ciała w czasie jazdy nasz kręgosłup ciągle walczy z zakłócaniem równowagi, męczy się a dodatkowo jest bardzo podatny na urazy. W konsekwencji mogą pojawić się bardzo groźne schorzenia, bóle, które nie tylko utrudnią nam prowadzenie pojazdu, ale również codzienne funkcjonowanie.

Jak rozwiązać problem kręgosłupa w czasie jazdy?

Problemy kręgosłupa w trakcie jazdy można rozwiązać. Wystarczy zastosować profesjonalną i certyfikowaną nakładkę na fotel samochodowy. Nowoczesna nakładka ortopedyczna na fotel, oparta jest na systemie, dzięki któremu w trakcie jazdy możemy zapobiegać schorzeniom kręgosłupa.

Najważniejsze zalety nakładki ortopedycznej na fotel

Nakładka na fotel kierowcy i pasażera cechuje się doskonałym działaniem leczniczym i profilaktycznym. Zapobiega bólom kręgosłupa i powoduje, że w czasie jazdy nie odczuwamy dyskomfortu. Zaletami nakładki jest:

  • amortyzacja wstrząsów
  • eliminowanie naprężenia i zmęczenia mięśni
  • wysoki komfort w czasie jazdy samochodem
  • utrzymanie kręgosłupa w naturalnej pozycji w czasie jazdy
  • uniknięcie bólu i urazów związanych z wielogodzinnym siedzeniem
  • zwiększenie przestrzeni dla pracy serca, płuc i żołądka

Budowa nakładki na fotel

Najczęściej dostępne na rynku nakładki na fotel składają się z dwóch części. Część górna mocowana jest na oparciu fotele samochodowego. Dzięki tej części poduszka pozwala nam utrzymać kręgosłup w pozycji naturalnej i powoduje, że nie garbimy się. Jest więc idealnym podparciem dla lędźwiowego odcinka kręgosłupa w profilu poziomym. Z kolei profil pionowy stymuluje niewielkie zmiany pozycji ciała, które występują w czasie jazdy. Tym samym możemy mówić o siedzeniu dynamicznym, które wzmacnia mięśnie grzbietowe.

Część dolna nakładki umieszczana jest na siedzisku. Umożliwia ona odciążenie, przez co drgania nie są przenoszone na kręgosłup, lecz zostają zamortyzowane w mięśniach ud. Nakładka wyposażona jest w powłokę antypoślizgową, co zapobiega przesuwaniu się nakładki w trakcie jazdy. Nakładka samochodowa sprawia, że możemy w czasie jazdy utrzymać właściwą pozycję ciała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

84 − = 76