Na co należy zwrócić uwagę przy wyborze pościeli dla niemowlęcia?

spanie
.

Pościel dla dziecka to bez wątpienia jedno z ważniejszych akcesoriów dla dziecka, w jakie wyposażyć należy się jeszcze przed jego przyjściem na świat.

Dobrym pomysłem jest zakupienie jedno kompletu wypełnień oraz dwóch podobnych do siebie kompletów pościeli, dzięki czemu w razie zabrudzenia będzie można je natychmiastowo wymienić. Pierwsza pościel dziecięca powinna być wykonana z delikatnych, niepodrażniających skóry materiałów. Najlepiej bawełny.

Pościel dla dzieci – czym powinna się wyróżniać?

Wybierając pierwszy komplet dziecięcej pościeli, powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na wysoką jakość materiałów, jej solidne wykonanie, a także trwałość. Pediatrzy przekonują, że najbardziej odpowiedni materiałem pościelowym dla dziecka jest zawsze ten naturalny. Ze względu na właściwości, które czynią eksploatację i użytkowaniu niezwykle łatwy, szczególnie polecana jest pościel wykonana z bawełny.

Przymierzając się do zakupów, powinniśmy wziąć również pod uwagę inne faktory. Między innymi jej lekkość, puszystość i miękkość. Słodki i komfort sen zapewni maluszkowi pościel, która będzie ciepła i delikatna w dotyku – nie będzie wywoływała podrażnienia na skórze.

Wiele małych dzieci od narodzenia cierpi na alergię. Dlatego dobrym pomysłem jest zaopatrzenie się w komplet pościeli z materiałów antyalergicznych, które nie spowodują uczuleń i umożliwią dziecku spokojny sen. Swoistą ciekawostką rynkową stanowią pościele antybakteryjne, dzięki którym rozwój bakterii i innych drobnoustrojów jest ograniczony.

Dlaczego warto wybrać pościel z bawełny?

Pościel bawełniana to taka, którą najczęściej wybiera się w przypadku osób dorosłych. Jednak pediatrzy są zgodni, że jest ona również idealna dla najmłodszych dzieci. To, co ją wyróżnia spośród innych gatunków, to przede wszystkim niezwykła miękkość i ciepło. Sen w bawełnianej pościeli jest niezwykle komfortowy.

Pościel dla dzieci wykonana z bawełny sprawdzi się zarówno w okresie letnim – kiedy to świetnie będzie przepuszczać powietrze – jak i zimowym – gdzie będzie stanowić izolację cieplną. Skóra dziecka, które jest okryte naturalną tkaniną, ma możliwość swobodnego oddychania. Dzięki czemu zminimalizowane zostaje ryzyko przepocenia maleństwo i jego przewiania, na skutek złej wentylacji.

Podobnie, jak inne naturalne tkaniny, bawełna wykazuje również zdolności higroskopijne. Co oznacza, że ma zdolności do pochłaniania wilgoci. Nawet jeśli dziecko spoci się w wyniku gorączki, pot nie pozostanie na jego skórze, a zostanie wchłonięty przez materiał.

Bawełniane pościele, mimo licznych zalet, wcale nie należą do kosztownych, zarówno pod względem jednorazowego wydatku przy zakupie, jak i ich utrzymaniu. Można je prać w zwykłej pralce automatycznej, nawet w wysokich temperaturach (co pozwala wyeliminować bakterie). W pierwszych tygodniach życia dziecka nie zaleca się jednak korzystać z mocnych detergentów do prania oraz zmniejszyć temperaturę wody.

O czym należy wiedzieć kupując pościel dla dziecka?

Kupując pościel dla małego dziecka naszą uwagę powinien również zwrócić fakt, czy posiada ona

atesty i certyfikaty. To one upewnią nas, że pościel, którą wybieramy jest przeznaczona dla małych dzieci. Chcąc zakupić pościel dla niemowlaka, warto przyjrzeć się jej, czy posiada atest zatwierdzający jej użytkowanie w przypadku dzieci poniżej 3 roku życia.

Pościele, wykonywane przez specjalizujące się w ich produkcji firmy, posiadają również szereg certyfikatów i atestów dodatkowych. Wśród nich znajdują się:
* certyfikaty toksykologiczne – które informują o braku w tkaninie toksycznych składników,
* certyfikaty włókiennicze – które potwierdzają zawartość włókien o jakiej informuje dany producent,
* certyfikaty zakładów higieny, jednostek medycznych i innych – które potwierdzają bezpieczeństwa i wysoką higienę stosowania produktów danej firmy.

Wybierając piękny i kolorowy wzór na dziecięcym komplecie pościelowym, warto również zapytać sprzedawcę, czy barwniki użyte do jego stworzenia są bezpieczne dla zdrowia dziecka.

Źródło: SzwalniaSnow.pl – Pościel dla dzieci i niemowląt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

67 − = 59