To naprawdę łatwe i szybkie! Rozlicz PIT 2017 online

finanse
.

Składanie rocznych deklaracji podatkowych przez Internet staje coraz bardziej popularne wśród naszych rodaków. W zeszłym roku niemal połowa osób płacących podatek dochodowy od osób fizycznych złożyła do właściwego urzędu skarbowego PIT online. Trend ten ma tendencję wzrostową i wszystko wskazuje na to, że w 2017 roku jeszcze więcej osób wyśle do swoich urzędów skarbowych deklarację podatkową w formie e-PITa. Ta forma rozliczenia z administracją skarbową jest chętniej wybierana przez podatników z wyższym wykształceniem, mieszkańców większych miast, najczęściej rozliczających się samodzielnie a nie z małżonkiem.

Natomiast na osobistą wizytę w urzędzie skarbowym i ręczne wypełnienie formularza PIT decydują się osoby starsze, z wykształceniem podstawowym lub średnim, zamieszkujące na wsi. Jednak świat idzie naprzód i wszystko zmierza do tego, żeby ograniczyć do minimum czas poświęcony na załatwienie spraw w urzędach. Zachęcamy więc: rozlicz PIT 2017 online, nawet, jeśli mieszkasz z dala od miasta. Dostęp do Internetu jest w tej chwili powszechny, trzeba tylko przełamać się i zmienić stare nawyki na nowe mniej czasochłonne i stresogenne.

Najczęściej osoby w wieku emerytalnym nie muszą martwić się o wybór właściwego formularza PIT, skąd wziąć aktualny druk, jeśli najbliższy urząd skarbowy jest oddalony o kilkanaście kilometrów od miejsca zamieszkania podatnika. Rozliczenia podatku za osoby przebywające na emeryturze lub rencie najczęściej dokonuje pracownik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub urzędnik Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Oznacza to jednak brak możliwości skorzystania przez podatnika z przysługujących mu niejednokrotnie ulg i odliczeń a także możliwości wyboru OPP i przekazania 1% podatku na działalność wybranej Organizacji Pożytku Publicznego.

Bardzo często skorzystanie z przysługującej nam ulgi, np. ulgi prorodzinnej, ulgi rehabilitacyjnej czy ulgi z tytułu przekazania darowizny na cele kultu religijnego przynoszą nam bardzo wymierne korzyści finansowe w postaci zapłacenia mniejszego podatku lub nawet zwrotu pieniędzy z urzędu skarbowego. Dlatego po raz kolejny zachęcamy: rozlicz PIT 2017 online ! Żeby ułatwić proces corocznego składania PIT, Ministerstwo Finansów umieściło na swojej stronie internetowej www.portalpodatkowy.mf.gov.pl, zupełnie bezpłatny, łatwy w obsłudze i szybki sposób do rozliczenia PIT 2017 online. e-Deklaracje (to część programu e-Podatki ), dzięki którym możliwe jest złożenie formularza PIT 2017 przy pomocy środków komunikacji elektronicznej. Również wiele firm działających w branży doradztwa podatkowego oferuje bezpłatne programy, które umożliwiają szybkie, bezpieczne i bezbolesne przejście przez poszczególne etapy wypełnienia formularza PIT i rozliczenia podatku dochodowego od osób fizycznych.

Żeby to zrobić, musimy zgromadzić wszystkie PITy od naszych pracodawców, które zawierają informacje o wysokości uzyskanych dochodów oraz odprowadzonych zaliczkach na poczet podatku dochodowego. Programy umożliwiają wybór właściwego i aktualnego formularza PIT oraz niezbędnych załączników, wskażą możliwe do odliczenia ulgi i umożliwią wybór OPP i przekazanie na jej cele 1%podatku. Programy PIT najczęściej mają również wbudowaną bazę informacji z zakresu podatków. Rozlicz PIT 2017 online, dzięki temu możesz wysłać PIT 2017 online i wygenerować potwierdzenie nadania UPO.

Artykuł powstał we współpracy z portalem PITax.pl Łatwe podatki, oferującym nie tylko możliwość bezpłatnego rozliczenia podatku PIT, ale także dostęp do ogromnej bazy wiedzy podatkowej i pomocy ze strony zespołu doświadczonych ekspertów i doradców podatkowych.

Program PIT od PITax.pl Łatwe podatki dzięki współpracy z Instytutem Wsparcia Organizacji Pozarządowych udostępniany jest nieodpłatnie organizacjom pozarządowym w celu wsparcia w zbiórce 1% podatku dochodowego na ich rzecz. Zapraszamy do przekazania 1% podatku na wybraną przez siebie organizację.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

40 − 32 =