Narożnik z funkcją spania – użyteczny i wygodny zestaw wypoczynkowy

pokój
.

Narożnik jest bardzo popularnym zestawem wypoczynkowym, który znajduje zastosowanie w wielu domach. Bardzo często użytkownicy decydują się na zakup zestawu wypoczynkowego z funkcją do spania. Dzięki temu poza miejscem do siedzenia zyskuje się również dodatkowe łóżko. Narożniki różnią się między sobą kształtem, wielkością i obiciem.

Kształt i wymiary

Pierwszą rzeczą, którą trzeba wziąć pod uwagę przed zakupem zestawu wypoczynkowego, jest jego przyszła lokalizacja w pomieszczeniu. Do metrażu i dostępnego miejsca w salonie należy wybrać narożnik o odpowiednim kształcie. Na rynku dostępne są meble w kształcie liter: U i L. Różnią się one liczbą szezlongów w zestawie. Narożniki U doskonale sprawdzają się w przestronnych, dużych wnętrzach. Wyglądają dobrze zarówno przy ścianie, jak i na środku pomieszczenia. Meble w kształcie litery L są odpowiednie do mniejszych salonów. Z powodzeniem można je postawić w rogu pomieszczenia, dzięki czemu przestrzeń harmonijnie się wypełni, bez efektu zagracenia salonu. Z racji tego, że narożnik docelowo ma służyć również do spania, przy wyborze trzeba zwrócić uwagę na jego długość i szerokość. Warto wypróbować siedziska jeszcze przed zakupem, w sklepie, by mieć pewność, że nie są zbyt miękkie lub twarde. Wybierając narożnik, warto zobaczyć go również w przykładowej wizualizacji. Taką możliwość daje np. zeusmeble.pl/narozniki. Firma prezentuje produkty w wielu kolorach i wizualizacjach, co z pewnością pomoże w dokonaniu wyboru.

Obicie

Istotnym elementem narożnika jest również jego obicie. Bardzo popularna jest eko skóra, która wyglądem przypomina naturalny materiał, ale jest tańsza. Poza tym łatwo się ją czyści, jest elegancka i dodaje aranżacji charakteru. Bardzo dobrze wyglądają również meble tapicerowane pokryte szenilem. Jest to miękki materiał, który na pierwszy rzut oka wygląda jak cienki sztruks. Jest on miły w dotyku, ale wszelkie zabrudzenia trzeba usuwać szybko, ponieważ plamy pozostają bardzo widoczne. Eleganckim materiałem obiciowym jest welur, który świetnie prezentuje się w salonie. Jest to delikatny i miły w dotyku materiał, który niestety podobnie jak szenil łatwo się brudzi. Prosty w utrzymaniu jest za to żakard, który bardzo dobrze sprawdza się jako obicie na narożnik. Materiał zazwyczaj dostępny jest w różnych wzorzystych wersjach. Materiały miękkie i delikatne, często okazują się bardziej komfortowe podczas snu.

Powierzchnia do spania i pojemnik na pościel

Kupując narożnik z funkcją spania, trzeba pamiętać o sprawdzeniu wymiarów powierzchni wypoczynkowej. Jeśli na łóżku mają się zmieścić dwie osoby, narożnik po rozłożeniu powinien mieć minimum 120 cm szerokości. Poza tym, najlepiej jeśli mebel posiada pojemnik na pościel, co pozwoli na łatwe przechowywanie wyposażenia sypialnianego. Dodatkowo, wiele modeli z funkcją spania, posiada szufladki, albo schowki, w których można trzymać poduszki i koce.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 7 = 1