Naturalne rodzaje perfum

sukienka
.

Perfumy to element, który towarzyszy nam, na co dzień. Każdy z nas ma swoje ulubione zapachy. Trudno jest ingerować w owe preferencje i oceniać czy dany zapach jest właściwy, dobry, mniej dobry. Tu rolę odgrywają indywidualne preferencje. Co wchodzi w skład perfumów, co nas pociąga, co sprawia, że sięgamy po owe perfumy? Ów skład może być bardzo mocno zróżnicowany. W składzie możemy znaleźć w głównej mierze:

– olejki zapachowe,

– inne substancje pomocnicze,

Mówiąc o perfumach wskażemy w głównej mierze na zapachy o nucie kwiatowej. Z jednej strony można mówić, że są one bardzo bezpieczne. Różnych kompozycji zapachowych kwiatowych jest bardzo wiele. To jednak nie wszystkie opcje i nie wszystkie możliwości, jakie mamy.

Zapachy naturalne

Perfumy naturalne nie oznaczają wcale tego, że należy je odnosić tylko i wyłącznie do zapachów kwiatów, owoców, cytrusów. W dobie współczesnej możemy na rynku zetknąć się także z innymi opcjami. W wielu perfumach możemy między innymi spotkać takie składniki jak:

– piżmo,

– kastoreum,

– cywet,

– ambrę

Niektóre osoby mają w tym względzie dosyć specyficzne upodobania oraz preferencje. Zapachy, które wybierają mogą wydawać się dosyć dziwne. Między innymi możemy na rynku zetknąć się z zapachami przypominającymi wydzieliny z otworów wydzielniczych różnych zwierząt. Budzi obrzydzenie? Okazuje się, że nie w przypadku wszystkich osób.

Perfumy na bazie piżma

Piżmo to nic innego jak właśnie wydzielina z okolic odbytniczych piżmowca. Czy mówimy o jakimś przykrym zapachu? Mówimy o specyficznym zapachu, aczkolwiek na pewno nie można tu mówić jakoby był to zapach w jakikolwiek sposób odrażający. W jaki sposób pobierane jest owo piżmo? Niegdyś było to związane z zabijaniem zwierząt i wycinaniem specjalnego worka znajdującego się w okolicy pod brzuchem. Dzisiaj najczęściej mamy do czynienia z bardziej humanitarnymi sposobami na pozyskiwanie owego piżma. Możemy zetknąć się z piżmem białym tudzież z piżmem syntetycznym. Mamy do czynienia z tym samym zapachem, jaki charakterystyczny jest dla naturalnego piżma, aczkolwiek nie zabija się zwierząt. Piżmo to jeden z najcenniejszych składników znajdujących się w perfumach piżmowych.

Piżmo to oczywiście nie jest jedyny zapach wzięty bezpośrednio z natury. Niektóre z tych zapachów są powszechnie akceptowane, inne można nawet określić mianem zapachów niszowych. Najważniejsze jest to, że jest na nie popyt. Skoro zaś mamy do czynienia z owym popytem, to znajdzie się ktoś, kto wyprodukuje perfumy o pożądanych zapachach.

Partnerem artykułu był Perfumesco.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

7 + 1 =