Jak nauczyć się malować?

pędzle
.

W obecnych czasach praktycznie każda kobieta wykonuje codzienny, upiększający make-up. Panie nie mogą oprzeć się kosmetykom i kolorowym produktom widniejącym na półkach wszystkich drogerii, dlatego co rusz sięgają po pędzle Hakuro czy szminki w najmodniejszych odcieniach. Gdy jednak młoda dziewczyna dopiero wkracza w dorosłe życie, musi powoli się wszystkiego nauczyć. Dla niej świat makijażu wciąż jest czymś obcym, z czym powinna odpowiednio się zaznajomić.

Produkty dla początkujących wizażystek

Zanim taka młoda kobieta zacznie wykonywać sobie perfekcyjne kreski na powiece czy spróbuje poszaleć z łączeniem różnych odcieni szminek, musi opanować pewne podstawy. Nie powinna zatem sięgać po bardziej profesjonalne kosmetyki, które do niczego jej się jak na razie nie przydadzą. Co zatem należy do tych podstaw? Po pierwsze – tusz do rzęs. Idealnie podkreśli dolne i górne rzęsy, wydobywając ich kolor i lekko pogrubiając. W kosmetyczce powinien też pojawić się przynajmniej jeden pędzel Hakuro – teoretycznie stosują go doświadczone już wizażystki, jednak z jego pomocą można o wiele łatwiej wykonać pełny makijaż. Do kolejnych podstaw należy puder, bronzer, róż oraz szminka bądź pomadka. Z tych kilku artykułów można już bez problemu przygotować pełny makijaż dzienny.

Najlepsze źródła wiedzy

Nawet jeśli produkt kosmetyczny zostanie bardzo dokładnie opisany przez samego producenta, niedoświadczona dziewczyna może i tak sobie z nim nie poradzić. Zanim weźmie go do rąk, powinna więc zajrzeć do różnych źródeł informacji – przede wszystkim Internetu. Znane wizażystki regularnie umieszczają w sieci swoje filmiki instruktażowe, na których pokazują, jak korzystać z pędzli Hakuro czy jak dopasować odcień szminki do naturalnej barwy ust. Równie przydatnymi źródłami informacji są po prostu książki – podręczniki o makijażu czy nawet gazety związane z modą i urodą. Im częściej będzie się zaglądać do takich miejsc, tym szybciej zdobędzie się niezbędną wiedzę na temat prawidłowo wykonanego make-upu.

Ćwiczenia czynią mistrza

Żadna kobieta nie urodziła się od razu ze zdolnością wykonywania wspaniałych makijaży. Wszystkiego trzeba się samemu nauczyć, więc ta sama zasada obowiązuje również w tym przypadku. Jeżeli dziewczyna pragnie wreszcie sama się malować, musi po prostu zacząć to robić. Oczywiście początkowo specjalistyczne pędzle Hakuro nie będą jej zbyt dobrze leżeć w dłoni, a szminka będzie prawdopodobnie wyjeżdżać poza granice ust, jednak takie wpadki zdarzają się każdemu i to nawet profesjonalnym makijażystkom. Trzeba po prostu uczyć się na własnych błędach i następnym razem ich nie powielać. Im częściej dziewczyna będzie się malować, tym szybciej załapie, o co w tym wszystkim chodzi.

Makijaż jest fantastycznym atrybutem każdej kobiety. To dzięki niemu panie mogą każdego dnia zaskakiwać swoim odmiennym wyglądem, zyskując przy tym ogromną pewność siebie i wysoką samoocenę. Chociażby z tych powodów warto nauczyć się wykonywać kompletny make-up, który dopasuje się do każdej okazji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 7 = 1