Czy niania może mieć wpływ na rozwój dziecka?

niania
.

Niania do niedawna kojarzona była z mało profesjonalnym zajęciem. Obecnie częściej spotykamy się z określeniem opiekunka do dziecka. Zawodowa opieka nad dziećmi ma bardzo długą tradycję, ostatnio można zauważyć, że nianie z powrotem stają się coraz bardziej popularne Opieka do dziecka staje się coraz bardziej dochodowym zajęciem. Popularyzujący się styl życia, który stawia na wszechstronny rozwój sprawia, że opieka nad dzieckiem staje się tylko jednym z wielu priorytetów współczesnego rodzica.

Jakie umiejętności powinna posiadać niania?

Profesjonalna opieka nad dzieckiem wymaga od opiekunki nie tylko dobrego wykształcenia ale i ciągłego doskonalenia swoich umiejętności. Współczesna niania ma do wyboru wiele kierunków, szkół oraz specjalnych szkoleń i warsztatów przydatnych przy wzbogacaniu swojego kapitału zawodowego. Opiekunka do dziecka we Wrocławiu staje się specjalistką nie tylko od samej opieki, ale i wychowania, a nawet dbania o kwestie zdrowotne, musi też być dobrym animatorem czasu wolnego dziecka. Do wyboru są  na przykład warsztaty z muzykoterapii, arteterapii, pediatrii, dwumiesięczne szkolenia, kilkuletnie szkoły prywatne i odpowiednie kierunki studiów. Opieka nad dziećmi wymaga też odpowiednich referencji. Rodzice są w tym względzie coraz bardziej wymagający. W końcu skoro sami nie mają takiej możliwości to chcą mieć pewność, że opieka nad dzieckiem będzie sprawowana jak najbardziej profesjonalnie. Są też w stanie dużo zapłacić za taką wykwalifikowaną nianię do dzieci.

Jaka powinna być niania?

Niania powinna być kochająca, uczynna, pomocna oraz troskliwa. Wiadomo, że opiekunka na kilka godzin dziennie zastępuję latorośli rodziców, zatem powinna charakterem przypominać trochę prawnych opiekunów. Wiadomo – ideałów nie ma, ale to nie zwalnia nas z sumiennego zatrudnienia niani dla naszej pociechy. Najlepiej gdy opiekunką zostanie ktoś z naszych znajomych, a przynajmniej ktoś do kogo mamy pełne zaufanie.

Ponadto należy pamiętać, że niania ma również ogromny wpływ na dziecko. Jeśli opiekunka ma zdolności plastyczne, bądź muzyczne to może „zarazić” nimi dziecko. Wybierając nianię należy pamiętać również o tym aspekcie.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem www.niania.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

23 − 15 =