Niezwykła przygoda dla całej rodziny w Iranie

iran
.

Iran przez bardzo wiele lat był krajem odizolowanym od reszty świata i de facto nie było mowy o tym, aby tam udawać się na wycieczkę. Dzisiaj sytuacja jest odmienna, dzisiaj wiele osób wybiera tenże kierunek, tam się udaje na swój urlop i jest to jak najbardziej słuszne podejście, jest to bardzo trafny wybór z uwagi na to, że kraj ów ma turystom doń przybywającym bardzo wiele do zaproponowania. Dla nas, Europejczyków, Iran jest krajem  egzotycznym, dla nas wiele miejsc, wiele elementów tego kraju jest bardzo wyjątkowych, ciekawych, nieznanych. Tym samym owe wycieczki jak najbardziej mają swój sens. Obecnie dosyć spora ilość biur podróży ma w swojej ofercie możliwość udania się właśnie w tamten region świata, właśnie do Iranu. Warto?

Czy warto wybrać się do Iranu?

Jak najbardziej warto z uwagi na tamtejsze atrakcje, z uwagi na tamtejszą kulturę, na zwyczaje. Co można zobaczyć w tym kraju? Z pewnością zwrócimy uwagę na miasta budowane z błota, na pewno warto udać się nocą na pustynię, zamieszkać w typowym irańskim domu z pięknym patio, na pewno warto jest skosztować miejscowych potraw. Oczywiście w każdym programie wycieczki do Iranu muszą znaleźć się wizyty w meczetach, musimy mieć możliwość zobaczenia pięknych pałaców i to będzie jak najbardziej możliwe. Pogoda na pewno może nas zaskoczyć i to pozytywnie. Do tego kraju zasadniczo bowiem dobrze jest się udać jesienią, ponieważ tam o tej porze roku wciąż jest słonecznie i ciepło, ale oczywiście nie za ciepło. Cena?

Egzotyka za niską cenę

Niewątpliwie jest ona elementem, którego nie możemy przeoczyć. Być może dla kogoś zaporowa, aczkolwiek mówimy o odległym kraju i o wielu atrakcjach, o pamiątce na całe życie. Tak więc mówiąc o cenie tejże wycieczki, będziemy chcieli wskazać na kwotę oscylującą wokół 5 tysięcy złotych. Iran to kraj egzotyczny, to kraj wielu niespodzianek, pozytywnych niespodzianek, to kraj bezpieczny, co również warte jest w tym miejscu szczególnego podkreślenia, ponieważ de facto Iran może nam się kojarzyć z niebezpiecznym fundamentalizmem, a tymczasem to po prostu inna kultura, niekoniecznie dla nas groźna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

75 − = 65