Nosidełko ergonomiczne – jakie powinno być?

dziecko
.

Jakie kryteria powinno spełnić dobre nosidełko ergonomiczne? To pytanie z pewnością zadaje sobie wielu, często niedoświadczonych, rodziców. Jak się okazuje, w pierwszej kolejności nie może być sztywne. Do jego produkcji powinien być użyty miękki, przyjazny dla skóry, bawełniany materiał. Tylko wtedy należycie spełni wymogi dotyczące komfortu i wygody użytkowania, zarówno dla malucha, jak i jego opiekuna. Dobre modele nosideł nie są usztywniane. Wyglądają nieco jak plecaki, czyli charakteryzują się sztywnym pasem biodrowym z klamrą. Uzupełnione o panel nosidła, w którym umieszcza się smyka, dostosowany szerokością do jego nóżek w pozycji siedzącej. Jego długość powinna sięgać karku, aby w ten sposób bezpiecznie otulić całe plecy maluszka. Nosidełko ergonomiczne wyposażone jest w ramiona, które zakładamy jak plecak. Im więcej regulacji posiada, tym lepszą jakością użytkowania może się charakteryzować.

Od kiedy używać?

To chyba jedno z podstawowych pytań każdego rodzica. Jak przekonują specjaliści, po tego typu akcesoria możemy sięgnąć, gdy malec zaczyna samodzielnie siedzieć. W wielu przypadkach producenci stosują oznaczenia wagowe, jednak, jako że dzieci są naprawdę różne, trudno jednoznacznie kierować się tym wyznacznikiem. Dlatego fundamentalną zasadą nosidełek ergonomicznych jest fakt umiejętności samodzielnego siedzenia. Każdy brzdąc osiąga to w swoim tempie, czego absolutnie nie można na siłę przyspieszać. Ich przedwczesne sadzanie, kiedy nie są na to gotowe, stanowi olbrzymie obciążenie dla całego układu stawowo-kostnego oraz mięśni, co może skutkować wadami postawy czy skrzywieniami kręgosłupa.

Dlaczego warto sięgnąć?

To, co przemawia na korzyść nosidełek ergonomicznych to bez wątpienia miękkość i krój, umożliwiający zachowanie odpowiedniej pozycji dla rozwoju miednicy, bioder i kręgosłupa. Idealnie przylegający do ciała maluszka materiał, zapewnia optymalne podparcie dla pleców, podczas gdy cały ciężar ciała spoczywa na udach i kości krzyżowej. Kolejnym atutem tego akcesorium jest prostota użytkowania – z punktu widzenia rodzica. Bez najmniejszych trudności umieszcza się dziecko, nie wykonując przy tym wielu czynności, jakie mają miejsce podczas wiązania chusty. Jako, że ciężar brzdąca pozostaje blisko środka ciężkości noszącego, zmniejszeniu ulega wysiłek związany z codziennym noszeniem. Kolejną, niezaprzeczalną zaletą użytkowania, jaką wyróżniają się nosidełka ergonomiczne jest stała bliskość i obecność opiekuna, kształtując w smyku poczucie bezpieczeństwa w każdej sytuacji.

Produkt uniwersalny?

Współcześni rodzice poszukują rozwiązań funkcjonalnych, ale również uniwersalnych. W przypadku nosidełek ergonomicznych dla niemowląt zakup jednego, które wystarczy na długo, jest co najmniej niemożliwy. Nawet bowiem największy malec będzie różnił się wielkością od 1,5 czy 2-latka. To właśnie wtedy następuje moment, kiedy pierwsze nosidło należy zamienić na większe. Nie bez powodu na rynku dostępne są modele dla niemowląt i starszaków, dopasowane do gabarytów małego użytkownika.

Duży wybór takich nosidełek znajdą Państwo na stronie https://ecobobo.com/66-nosidelka-ergonomiczne

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

5 + 1 =