Nowoczesne aranżacje za sprawą oryginalnych płytek do kuchni

kuchnia
.

Nie bez powodu od wielu lat mówi się, że kuchnia jest sercem domu i to wokół niej toczy się życie wszystkich domowników. To ważne pomieszczenie wymaga zatem maksymalnie trwałej i funkcjonalnej aranżacji, która posłuży przez kolejne długie lata. Właśnie dlatego tak ważną kwestią na samym początku aranżacji jest wybór odpowiednich płytek do kuchni, które jak najlepiej uzupełnią wymarzoną aranżacje i będą spójne z innymi domowymi przestrzeniami.

Kolorowe płytki do kuchni

Coraz częściej odchodzi się od jednolitej i dość stonowanej stylistyki na rzecz wyrazistych kolorów, wzorów, faktur czy nawet połączenia kilku wielkości lub kształtów. Dzisiejsze płytki do kuchni (https://plytki24.pl/plytki-i-kafelki-kuchenne/cat_100866.html) to feeria barw – od doskonale znanej bieli, szarości czy beżu, po różne odcienie czerwieni, zieleni, fioletu, niebieskiego, żółtego, a nawet czerń. Tak intensywne kolory doskonale komponują się z jasnymi płytkami, tworząc nowoczesne i niezwykle oryginalne aranżacje. Mocne kolory znacznie lepiej prezentują się też w dużych i jasnych pomieszczeniach niż w niewielkich kuchniach, gdzie mogą wręcz przytłaczać i optycznie pomniejszać już i tak niewielkie wnętrze. Kolory z pewnością podkreślają nowoczesny charakter stylizacji, jednak wymagają zmysłu estetycznego i ogromnych umiejętności łączenia poszczególnych barw. Płytki do kuchni powinny bowiem tworzyć dość uniwersalną bazę do wielu innych aranżacji, które w łatwy sposób będzie można zmienić i zmodyfikować, jeśli obecna już nam się znudzi.

Wzory i faktury na płytkach do kuchni

Kolory to nie wszystko, co cechuje nowoczesne płytki do kuchni. Obok tradycyjnych kwadratowych i gładkich płytek znaleźć możemy te o znacznie bardziej nieregularnych kształtach, rozmaitych wielkościach czy fakturach. Profilowanie płytek nie tylko dodaje im nowoczesności, ale także jeszcze lepiej załamuje każdy promień światła, dzięki czemu pomieszczenie jest jasne i doświetlone. Wzory – czy to geometryczne czy nieco bardziej abstrakcyjne ożywiają dane pomieszczenie, a odpowiednie oświetlenie czyni ze ściany, na której się one znajdują piękny, przyciągający uwagę punkt centralny. Odpowiednio dopasowane płytki mogą tworzyć także wrażenie dużego obrazu, co z pewnością podkreśli niepowtarzalny styl wnętrza i spodoba się wszystkim pasjonatom sztuki. Połączenie ze sobą kilku rozmiarów płytek da natomiast niebanalny efekt i pozwoli jeszcze lepiej zaaranżować trudne przestrzenie, takie jak wnęki, zabudowy mebli czy choćby skosy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

26 + = 35