O czym trzeba pamiętać podróżując z dzieckiem samolotem?

podróż
.

Samolot jest coraz chętniej wybieranym przez podróżnych, środkiem transportu. Za lotami przemawia przede wszystkim wygoda przemieszczania się. Poza tym, czas trwania lotu jest dużo krótszy niż jazdy samochodem czy pociągiem. Bardzo często na podróże samolotem decydują się całe rodziny. Udając się na taką wycieczkę z małym dzieckiem, warto pamiętać o kilku rzeczach, które z pewnością ułatwią podróżowanie.

Wejście do samolotu z niemowlakiem

Wiele linii lotniczych daje pewne przywileje dla rodziców podróżujących z małymi dziećmi. Przykładem jest możliwość wejścia z niemowlakiem do samolotu wejściem dla biznes klasy. W ten sposób rodzice unikają konieczności stania w kolejce i mogą bardzo szybko zająć swoje miejsca, co jest wygodne zarówno dla obsługi samolotu, jak i pozostałych pasażerów. Poza tym, w niektórych liniach dziecko może mieć własny bagaż podręcznym dzięki czemu rodzice spokojnie spakują rzeczy swoje i malucha. Dodatkowo, bardzo istotne jest to, że osoby z małymi dziećmi mogą wejść do samolotu poza kolejką.

Podróż z dziećmi w wieku przedszkolnym

Pierwszy lot samolotem jest z pewnością dużym przeżyciem dla dziecka. Dlatego warto rozmawiać z nim o tym jakiś czas przed podróżą, by przygotować je na nowe doświadczenia. Warto decydować się na wyloty w godzinach wieczornych, wtedy dziecko jest zmęczone po całym dniu i istnieje duża szansa, że zaśnie w samolocie. Będąc na lotnisku najlepiej pokazać maluchowi punkt widokowy z pasem startowym, dla wielu dzieci jest to bardzo interesujące i umila czas oczekiwania na lot. Podczas startu i lądowania warto dać dzieciom lizaki, albo cukierki, bo ssanie łagodzi występujące zmiany ciśnienia. Każdy rodzic przed podróżą powinien zapoznać się z wpisami dotyczącymi latania z dziećmi, zamieszczonymi na blogach parentingowych. Przydatne informacje znajdują się np. na: https://orangeparking.pl/blog/podrozowanie-samolotem-z-malym-dzieckiem. Wiedza teoretyczna z pewnością ułatwi podróż i przygotuje rodziców na związane z nią sytuacje.

Zniżki dla dzieci

W zależności od linii lotniczych, dzieci posiadają określone zniżki na bilety. W wielu przypadkach pociechy do 12, a nawet do 16 roku życia płacą za bilet o 33% mniej niż dorośli. Niemowlaki mogą liczyć nawet na 90% upust. Ponad to, obecnie wielu przewoźników oferuje darmowy transport wózka, co bardzo ułatwia rodzicom podróżowanie.

Latanie samolotem jest proste i staje się coraz bardziej popularne. Udając się na wycieczkę z dzieckiem, warto wiedzieć o przywilejach i udogodnieniach dla rodziców, bo dzięki nim loty stają się jeszcze przyjemniejsze i bardziej komfortowe. Dodatkowo, do bagażu podręcznego najlepiej spakować ulubione zabawki dziecka, kocyk, pieluchy, kredki i chusteczki nawilżające, które z pewnością przydadzą się w trakcie podróży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

14 − 10 =