Jaką odzież sportową wybrać?

forma po ciąży
.

Zumba, rower, bieganie, fitness, ćwiczenia na siłowni – obecnie jest wiele możliwości aktywnego spędzania czasu. Siłownie, ośrodki, czy kluby sportowe oferują całą gamę przeróżnych odmian sportowych, w których każdy można znaleźć coś dla siebie. Kobiety szukają jednak raczej sportów, które pozwolą im nieco zejść z wagi, a przy tym wyrzeźbić ciało. Rzadziej wybierają zajęcia z piłki nożnej, czy podnoszenia ciężarów, a częściej skupiają się na sporcie, który łączyłby ćwiczenia i dobrą zabawę.

Zumba, siłownia, rower – w co się ubrać?

Każdy z tych sportów wymaga jednak odpowiedniego ubrania, w którym każda kobieta mogłaby czuć się dobrze, komfortowo i lekko. Rodzaj uprawianego sportu muszą odzwierciedlać noszone przez nas rzeczy, gdyż nie mogą to być ubrania, które będą krępować ruchy.

W każdym z tych przypadków jedna rzecz jest niezmienna – buty. Obojętnie jaki wybierzemy sport, to i tak jednym z najważniejszych aspektów jest obuwie. Czy to na zumbę, czy spinning nie możemy ubrać tenisówek, czy halówek, bo niewyprofilowana podeszwa będzie tylko obciążała stopę przy intensywnych ćwiczeniach, a nawet powodowała ryzyko kontuzji. Do ćwiczeń polecamy obuwie sportowe takie jak Asics buty damskie, które są stworzone dla kobiet aktywnych fizycznie. Dzięki wysokiej jakości materiału i profilowaniom podeszwy, buty te charakteryzuje bardzo dobry poziom amortyzacji, który sprawi, iż ćwiczenia będą przyjemnością. Buty sportowe to podstawa, bo to one jest wsparciem dla stopy, a dodatkowo (dzięki odpowiednim kształtom) pozytywnie wpływają na postawę podczas ćwiczeń.

Zumba

Asics buty damskie a oprócz tego luźne, przewiewne spodnie o długich nogawkach. Podczas niewątpliwego wysiłku fizycznego, jakim jest zumba, takie spodnie nie będą przylegały do ciała i wchłaniały wilgoci, dzięki czemu przez cały czas trwania zajęć można czuć się w nich swobodnie. Zumba to połączenie żywiołowego tańca z ćwiczeniami, dlatego w tym wypadku – zwłaszcza panie o obfitym biuście – powinny zakładać top sportowy, który podtrzyma biust.

Ćwiczenia na siłowni

Na siłownie – zupełnie inaczej niż na zumbę – należy ubrać rzeczy, które przylegają do ciała. Na siłowni jest wiele elementów, o których zbyt obszerne ubranie mogłoby się zahaczać, więc podczas tej aktywności fizycznej najlepiej wybrać przylegające legginsy, czy sportowe szorty, oczywiście wykonane z przewiewnych, „oddychających” materiałów. Podobnie jak przy zumbie, na siłowni także warto zakładać top oraz Asics buty damskie, które są dobrze dopasowane, przewiewne i wygodne.

Rower i bieganie

Zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym warto w takich sportach jak rower, czy bieganie zainwestować w termoaktywną odzież sportową, która uchroni przed zimnem. Co ważne – są to tak zwane ubrania „oddychające”, które nie będą negatywnie wpływały na komfort wykonywanych ćwiczeń – wręcz przeciwnie. Ubrania do biegania i na rower powinny być przylegające do ciała, by nie krępowały ruchów.

Odpowiednie ubrania niezbędne podczas uprawiania sportów wcale nie są drogie. W początkowej fazie naszej przygody ze sportem nie trzeba inwestować w ubrania najlepszych marek, które przeznaczone są dla zaawansowanych sportowców. Ważne jednak, by skupić się na ubraniach dobrych jakościowo, które przepuszczają powietrze. Unikajmy kupowania podróbek i zamienników, bo najważniejszy jest dobry materiał ubrań sportowych oraz odpowiednie wyprofilowanie obuwia. Te szczegóły sprawią, że z uprawianego sportu wyciągniemy wiele radości i przyjemności oraz pozwolą uniknąć nieprzyjemnych sytuacji, a także niechcianych kontuzji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 8 =