Organiczne posiłki dla dzieci – warto czy nie?

dziecko
.

Wielu rodziców uznaje, że wszystkie gotowe posiłki dla dzieci dostępne w sprzedaży są zdrowe. To jednak duży błąd, ponieważ podobnie jak w przypadku posiłków dla osób dorosłych, możemy trafić na te lepszej i gorszej jakości. Prawidłowa dieta jest ważna już od pierwszych dni życia dziecka. W początkowej fazie maluch korzysta z mleka matki albo z mleka modyfikowanego, a następnie do jego diety wprowadza się nowe produkty – najczęściej ma to miejsce po 6. miesiącu życia.

Etap rozszerzania posiłków

Gdy zaczyna się etap rozszerzania posiłków, rodzice często zastanawiają się nad tym, co wybierać dla dziecka. W sklepach półki uginają się od różnych słoiczków, kaszek i innych produktów żywnościowych. Oczywiście, posiłki dla dzieci można przygotowywać również samodzielnie. Skupmy się jednak na tych gotowych, które sprawdzają się wtedy, gdy rodzicom zależy na wygodzie i oszczędności czasu. Co więcej, takie posiłki wcale nie muszą być dla dziecka niezdrowe! Wystarczy wiedzieć, na co zwrócić uwagę przy ich poszukiwaniu.

Obecnie widzimy coraz większy udział produktów organicznych i ekologicznych na rynku żywności przeznaczonej dla dzieci. To dobry znak, ponieważ to właśnie takie posiłki dla dzieci są uznawane za najzdrowsze. Powstają z produktów z ekologicznej uprawy oraz chowu, podczas których nie używa się szkodliwych pestycydów oraz innych związków mogących mieć negatywny wpływ na rozwój dziecka, na przykład sztucznych konserwantów, barwników, substancji zapachowych i smakowych. Ekologiczna żywność dla dzieci jest starannie przygotowywana i pozwala na karmienie dziecka w sposób naturalny, a przy tym bezpieczny. W porównaniu z najtańszymi produktami nie zawiera też składników takich jak cukier, duże ilości soli czy olej palmowy, MOM (mięso oddzielone mechanicznie).

Oczywiście, takie ekologiczne i organiczne posiłki dla dzieci są droższe od tych, które powstają zgodnie z konwencjonalnymi metodami. Warto jednak zainwestować w zdrowie swojego dziecka i jego prawidłowy rozwój, podając mu to, co dla niego najlepsze.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 34 = 38