Jak pielęgnować włosy dziecka?

dziecko
.

Pielęgnacja skóry głowy oraz włosów już od pierwszych dni życia powinna odbywać się w delikatny sposób. Bez względu na to, czy niemowlę urodziło się z kilkoma kosmykami, czy bujną czupryną. Jak zatem powinno się dbać o włosy dziecka? Składa się na to nie tylko technika mycia, ale również dobór odpowiednich kosmetyków, które nie podrażniają skóry głowy.

Jak myć włosy dziecka?

Przede wszystkim nie musimy myć włosów codziennie – najlepiej co dwa lub trzy dni. Częściej można robić to latem, kiedy maluszek spoci się w czasie upałów. Podczas codziennej kąpieli w pierwszych tygodniach życia wystarczy umyć główkę samą wodą. Jeśli decydujemy się wtedy na wybór kosmetyku to dobrze, aby był on o konsystencji żelu lub pianki. Nie spłynie w okolice oczu i uszu, a więc nie spowoduje żadnych podrażnień. Najpierw zamocz włoski ciepłą wodą, wmasowując tym samym niewielką ilość szamponu. Następnie wystarczy dokładnie spłukać pozostałości preparatu. Róbmy to delikatnie oraz bardzo ostrożnie, ponieważ maluch z pewnością będzie się kręcił, szczególnie gdy nie przepada za kąpielą. Wówczas spłukać resztki szamponu i oczyścić główkę możesz za pomocą prysznica, kubeczka lub własnej dłoni. Po kąpieli nie używaj suszarki! Najlepiej, gdy odciśniesz nadmiar wody w ręcznik i pozostawisz skórę do wyschnięcia. Pamiętaj, aby codziennie czesać włosy. Pozwoli to zapobiec występowaniu ciemieniuchy, a także wpływie korzystnie na ich kondycję. Wybierz szczotkę z naturalnego włosia, która nie podrażni skóry głowy. Gdy dziecko podrośnie, unikaj wiązania włosów za pomocą gumek i frotek. W łatwy sposób osłabisz ich cebulki i strukturę.

Jakich kosmetyków dla maluszka używać?

Z pewnością zastanawiasz się, jaki szampon sprawdzi się podczas pielęgnacyjnych rytuałów z maluszkiem. Postaw na taki preparat, który będzie przeznaczony do delikatnej i wrażliwej cery.  Mieszki włosowe dziecka cały czas będą się wykształcać, a więc nie można doprowadzić do żadnych podrażnień skóry głowy. Niemowlęta zwykle wymagają łagodnych substancji myjących, a także emolientów o hipoalergicznym działaniu. Jaki produkt sprawdzi się najlepiej? Szampon dla dzieci Mustela to preparat do codziennej pielęgnacji włosów dziecka. Łatwo się spłukuje, pozostawia przyjemny zapach, a co najważniejsze nie szczypie w oczy. Dodatkowo ułatwia rozczesywanie, gdy maluszek posiada już bujną czuprynę. Szampon zawiera naturalne składniki, które niwelują ryzyko występowania reakcji alergicznych oraz podrażnień. Wybierz zatem kosmetyki przeznaczone do wrażliwej skóry niemowlęcia, które są w pełni bezpieczne już od pierwszych dni życia.

Źródło zdjęcia: freepik.com

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

34 + = 41