Pieluchy bambusowe, tetrowe, czy flanelowe – co wybrać?

pieluchy bambusowe
.

Pieluszki wielorazowego użytku to jeden z podstawowych elementów wyposażenia wyprawki niemowlęcej. Przydają się od samego urodzenia, czasem nawet do wieku przedszkolnego. Czym różnią się pieluchy bambusowe, tetrowe i flanelowe? Które z nich wybrać do określonych zadań?

Pieluchy bambusowe, flanelowe i tetrowe – czym się różnią?

Pieluszki bambusowe w ostatnim czasie bardzo zyskały na popularności, a o wszystko dzięki ich wyjątkowym właściwościom. Wykonane są z wiskozy bambusowej, która jest przetworzonym włóknem bambusa, a do jej produkcji nie są wykorzystywane żadne szkodliwe środki chemiczne. Choć samo włókno jest sztuczne, to jest bardzo przyjazne dla skóry maluszka. Materiał bardzo dobrze oddycha, termoizoluje i ma właściwości antyseptyczne. Oprócz tego wiskoza bambusowa świetnie chłonie wilgoć, a przy tym szybko schnie i nie zatrzymuje przykrych zapachów. Główną wadą pieluszek bambusowych jest ich cena, która zaczyna się od ok. 20 zł za sztukę w przypadku małych egzemplarzy. Pieluszki flanelowe powinny być wykonane ze 100% bawełny, ale jednocześnie są niezwykle przyjemne w dotyku. Dobrze chłoną wodę, są dość tanie, ale po kilku praniach mogą się nieco filcować, co wynika ze specyfiki obróbki włókna. Najpopularniejsze i najtańsze są pieluszki z tetry. Wykonane są z 100% bawełny i w przypadku dobrej jakości wyrobu powinny być przyjemne w dotyku. Tetra i flanela, podobnie jak bambus, dobrze chłoną wodę, ale nie schną tak szybko i nie mają właściwości antybakteryjnych i grzybiczych.

Do czego używać pieluszek?

Choć nawet najzwyklejsza pieluszka tetrowa spełni większość zadań, to warto zakupić chociaż kilka sztuk tych flanelowych i bambusowych. Najzwyklejsze pieluszki tetrowe, których nie będzie nam szkoda zniszczyć, przydadzą się do wycierania buzi malucha po posiłku, czy podłożenia pod główkę na wypadek ulewania. Flanela za to lepiej nada się na podkład do wózka, czy pod główkę podczas snu, albo jako leciutki kocyk. Pieluchy bambusowe za to idealnie sprawdzą się w upalne dni do osłonięcia dziecka, ponieważ mają właściwości termoizolacyjne, co oznacza, że mimo dodatkowej warstwy materiału, dziecko nie będzie się bardziej grzać. Poza tym sprawdzą się jako przytulanka, a nawet mięciutki gryzak, ze względu na właściwości antyseptyczne. Są ciekawym sposobem na zastąpienie ręcznika dla najmłodszych, ponieważ są delikatne w dotyku, spokojnie ściągną cała wilgoć z ciałka malucha, a po wszystkim szybko wyschną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

55 − = 45