Pijesz dużo wody? Sprawdź, kto może dostarczyć wodę do domu!

kobieta pije wodę
.

Wystarczy zmniejszyć ilość wypijanej wody o 3 % , by czuć się źle, mieć zawroty głowy lub omdlenia. Dlatego już teraz zadbaj o to, by zawsze mieć pod ręką kubek czystej wody. Dzięki temu zyskasz nie tylko zdrowie, ale i dobre samopoczucie.

Dlaczego woda jest taka ważna?

Woda pełni w naszym organizmie wiele ważnych funkcji. Przede wszystkim oczyszcza ciało z toksyn. Dzięki niej szkodliwe związki mogą zostać wydalone poprzez pot czy mocz. Dodatkowo wspomaga usuwanie toksyn z wątroby, zamieniając szkodliwe związki rozpuszczalne w tłuszczach na rozpuszczalne w wodzie, co ułatwia ich wydalenie. Z tego też powodu ciągła dostawa wody do domu jest niezbędnym elementem zachowania zdrowia.

Woda jest podstawowym środkiem transportu. Dzięki niej, odpowiednia ilość tlenu oraz składników mineralnych ma szansę dotrzeć do każdej komórki. Zapewnienie dostawy wody do każdej komórki to gwarancja prawidłowego funkcjonowania organizmu, dlatego też wodę należy pić jak najczęściej i to w dużych ilościach.

Termoregulacja – czyli zachowanie odpowiedniej temperatury ciała, bez względu na warunki zewnętrzne, to także jedna z funkcji, jaką pełni woda. Dzięki niej, organizm chłodzi się w lecie, wydzielając pot. Chroni w ten sposób ciało przed przegrzaniem. Podobnie działa mechanizm wydzielania wody podczas gorączki. Przy wzrastającej temperaturze np. 39 stopniach Celsjusza, dana osoba poci się, aby nie doszło do przegrzania, które w konsekwencji może prowadzić nawet do śmierci.

Trawienie to również proces, który nie może odbyć się bez udziału wody. Dlatego jeśli chcemy zachować dobry metabolizm, prawidłowo trawić i wchłaniać składniki odżywcze, powinniśmy zadbać o dostawę wody do domu. Dzięki zapewnieniu dostawy wody do domu nie musimy co rusz wybierać się na zakupy po wodę źródlaną czy mineralną. Wystarczy, że ustawimy w mieszkaniu dystrybutor wody i mamy zapewnioną dostawę wody i pewność, że w odpowiedni sposób dbamy o swój organizm.

Jak zapewnić sobie odpowiedni poziom nawodnienia?

Przede wszystkim należy pić wystarczającą ilość wody – co to jednak znaczy? Odpowiednią ilością dla kobiet jest 2 litry wody dziennie, natomiast w przypadku mężczyzn 2,5 litra. Należy jednak pamiętać, że część wody dostarczamy sobie w postaci warzyw czy owoców, dlatego  rekomendowana ilość czystej pitnej wody to około 1,5 litra. W jaki sposób zapewnić sobie dostęp do takiej ilości wody, bez konieczności robienia ciągłych zakupów, dźwigania ciężkich zgrzewek? Rozwiązaniem jest wygodna dostawa wody do domu. Wystarczy zamówić dystrybutor wody, by każdego dnia cieszyć się nie tylko dobrym smakiem wody, ale mieć też podstawę do gotowania zup, czy przyrządzania dań nawet dla najmłodszych dzieci. Dostawa wody do domu to podstawowy krok do zapewnienia rodzinie zdrowia i wdrożenia prawidłowych nawyków. Jeśli dziecko zauważy, że rodzic regularnie sięga po kubek z wodą, również będzie go naśladować. W ten sposób już od małego uczy się, że zaspokajanie pragnienia wiąże się z wodą, a nie słodkimi, niezdrowymi napojami. A pamiętajmy, że kolorowe, przesłodzone napoje nie tylko psują zęby, ale również wpływają na nadpobudliwość malucha.

Dostawa wody do domu- jak to zrobić?

Dostawa wody domu jest bardzo prosta. Wystarczy zamówić dystrybutor wody albo poprzez stronę internetową lub też drogą telefoniczną, a woda w sposób łatwy i przyjemny na stałe zagości w naszym mieszkaniu. Dzięki temu, że firmy, które zapewniają dostawy wody do domu, zajmują się wymianą pustych dystrybutorów oraz ich sanityzacją (oczyszczaniem), nie trzeba się już o nic martwić. Wystarczy cieszyć się łatwym dostępem do dobrej jakości wody, która gwarantuje nam zdrowie i ładny wygląd. Czy sami musimy określać, ile potrzebujemy butli i kiedy będą wymieniane? Oczywiście, że nie. Konsultant firmy zajmującej się dystrybucją wody zawsze podpowie nam, jaka oferta będzie w danym przypadku najlepsza. Oferty firm zajmujących się dostawą wody do domu zwykle zawierają albo gotowe oferty, albo też nastawiają się na indywidualny wybór.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

4 + = 8