Podróże kształcą! 5 miejsc, które warto odwiedzić z dzieckiem

podróż samolotem
.

Edukacyjna wartość podróży znana jest od wielu wieków – i wciąż jest nie do przecenienia. Nic tak nie rozbudza ciekawości świata, nie poszerza horyzontów jak właśnie wędrowanie. Nasze pociechy warto z podróżowaniem oswajać już w wieku dziecięcym – kto, jeśli nie rodzice, pokaże im wspaniały, piękny i różnorodny świat?

Czy mnie na to stać?

Odpowiedź brzmi – oczywiście! W dobie tanich linii lotniczych takich jak Wizzair na podróżowanie po świecie stać każdego. Trzeba tylko trochę poszperać i być cierpliwym. Istnieje wiele wyszukiwarek tanich lotów, dzięki którym łatwo i szybko znajdziemy interesujące nas połączenia w niskich cenach. Warto śledzić aktualne promocje i specjalne oferty w serwisach typu Fru.pl – można tam znaleźć prawdziwe perełki i loty nawet za kilka złotych!

Dokąd wybrać się w pierwszej kolejności?

1. Antalya – to przepiękny kurort na Riwierze Tureckiej położony u stóp malowniczych gór Taurus, a przy tym idealny punkt wypadowy do wycieczek po Turcji. Ogromnym atutem podróży do Turcji jest możliwość spotkania z zupełnie odmienną kulturą, możliwość zobaczenia na własne oczy, jak żyją ludzie w tej części świata. To lekcja wielokulturowości w praktyce – bezcenna!

2. Rzym – Wieczne Miasto, do którego – jak głosi przysłowie – prowadzą wszystkie drogi. Włoską stolicę uważa się za kolebkę europejskiej cywilizacji, a liczba najsłynniejszych zabytków znajdujących się w tym mieście przyprawia o zawrót głowy. Wyprawa do Rzymu to szansa na spotkanie z historią w jej najlepszej wersji i obcowanie z arcydzielną sztuką wielu epok.

3. Budapeszt – węgierska stolica bywa niedoceniana, a jest jednym z najpiękniejszych europejskich miast. Jest też lingwistycznym wyzwaniem – węgierski, jako język ugrofiński, jest zupełnie inny od pozostałych europejskich języków. Kto wie, może Twoja pociecha zakocha się w melodii niesamowitej węgierskiej mowy i zechce ją zgłębiać? Budapeszt ma jeszcze jedną niezaprzeczalną zaletę – firma Wizzair promocje na loty do tego miasta ogłasza bardzo często, bo to właśnie w węgierskiej stolicy ma swoją główną bazę.

4. Londyn – to miejsce, które trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu, poczuć jego nieco melancholijną atmosferę, spojrzeć na brytyjską stolicę z wysokości London Eye… Twoje dziecko zapewne uczy się angielskiego – podczas wycieczki do Londynu będzie miało okazję sprawdzić swoje umiejętności w praktyce i osłuchać się z językiem mówionym.

5. Barcelona – magiczne miasto, które hipnotyzuje swoją niesamowitą architekturą. Jeśli Twoja pociecha przejawia pewne artystyczne zainteresowania, podróż do stolicy Katalonii z pewnością okaże się dla niej stymulująca. Miasto Gaudiego ma w sobie niesamowity urok – dajcie mu się uwieść…

Wszystkim rodzicom i ich latoroślom życzymy owocnych, inspirujących podróży – nie tylko do miejsc, o których tutaj mowa. Odkrywajcie świat. Powodzenia!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

63 − 54 =