Poduszka ortopedyczna

poduszka
.

Dziś żyjemy intensywnie. Pracujemy całymi dniami, często w pozycji siedzącej, która podobnie jak mało aktywny tryb życia nie sprzyja naszej postawie. Taki tryb dnia niestety może się szybko odbić na zdrowiu naszych mięśni i kręgosłupa. Nie od dziś również wiadomo, że najlepszym lekarstwem na trudny nawet najbardziej wyczerpującego dnia jest zdrowy sen – zdrowy, czyli taki w którym wypocznie cały nasz organizm z plecami na czele. W tej sytuacji warto zainwestować w poduszkę ortopedyczną. Zanim jednak opowiemy Wam o jej zaletach, parę słów o tym, czym ona jest.

Zyskuje nasz kręgosłup

Poduszka ortopedyczna wspomaga nasz kręgosłup szyjny. Poduszka ortopedyczna pozwala na utrzymanie naszej naturalnej pozycji w czasie leżenia w łóżku zachowując swoją naturalną krzywiznę. Dzięki poduszce ortopedycznej również lepiej uwadniają się krążki międzykręgowe. Mięśnie, więzadła, cały nasz kręgosłup znacznie szybciej i lepiej się relaksuje dzięki czemu rano czujemy się jeszcze bardziej wypoczęci, przede wszystkim pozbywamy się nieprzyjemnego uczucia ,,sztywności” kręgosłupa.

Kto powinien ją stosować?

Tym samym możemy powiedzieć parę słów o korzyściach płynących ze stosowania poduszki ortopedycznej. Poduszki ortopedyczne, co już zostało wspomniane korygują wady postawy. Mają także doskonały wpływ na bóle kręgosłupa. Specjaliści zgodnie twierdzą, że w dzisiejszych czasach każdy powinien korzystać z tego typu poduszki. Szczególnie poduszki ortopedyczne zalecane są osobom cierpiącym na bóle i sztywność kręgosłupa szyjnego. Mamy na myśli również tych pacjentów, u których wspomniane bóle nie zostały dokładnie zdiagnozowane. Stosując poduszkę ortopedyczną możemy zapowiedz wadzie naszej postawy jeśli będziemy ją stosować nawet w przypadku braku jakichkolwiek problemów z kręgosłupem.

Grunt, to dobrać odpowiednią poduszkę

Kupując ją jednak musimy uważnie wziąć pod uwagę odpowiednie kryteria. Przede wszystkim tu wchodzi w grę waga i wzrost. Brane są też pod uwagę zdecydowanie większe szczegóły jak na przykład szerokość barków, która mierzona jest od podstawy szyi do głowy kości ramiennej.
Doskonale wiemy również, że każdy z nas inaczej śpi. Jeśli lubimy spać na plecach warto pomyśleć o poduszkach niskich, miękkich i lekko wciętych. Lubiący spanie na brzuchu powinni zaopatrzyć się w płaskie modele (najlepiej w kształcie gwiazdy). Jako ciekawostkę warto dodać, że to właśnie spanie na brzuchu jest najmniej korzystne dla naszej postawy.

Znaczna ilość z nas lubi jednak spać na boku. Tu zalecana jest poduszka pełna poduszka, najlepiej w formie tak zwanego ,,wałka”.  Dobór odpowiedniej poduszki jest bardzo ważny. W przeciwnym razie zamiast sobie pomóc możemy sobie zaszkodzić.

Przeciwwskazania

Choć poduszki ortopedyczne zalecane są niemal każdemu z nas, to jednak są osoby, którym odradza się ich stosowanie. Jest to jednak niewielka grupa, a chodzi tu przede wszystkim o dzieci poniżej 2 roku życia, oraz osoby po wypadkach (z założonymi kołnierzami, czy gorsetami ortopedycznymi).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

55 + = 62