Pokój dziecka – jak go zaaranżować?

dziecko
.

W trosce o dziecięce zdrowie, aranżacja dziecięcego pokoju nie powinna być dziełem przypadku. Poznaj sprawdzone sposoby na przyjazną aranżację pokoju dziecięcego.

Rodzice małych dzieci niejednokrotnie zastanawiają się, jak zaaranżować dziecięcy pokój tak, aby spełnić dziecięce wymagania przy jednoczesnym zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Wbrew pozorom, aranżacja pokoju dziecięcego nie jest tak prosta, jak mogłoby się początkowo wydawać. Nie wahaj się i już teraz sprawdź, o czym warto pamiętać podczas aranżacji dziecięcego pokoju.

Aranżacja pokoju dziecka – o czym powinien pamiętać każdy rodzic?

Przyjazne dla zdrowia materiały budowlane

Każdy rodzic dobrze wie, że zdrowie dziecka jest najważniejsze. Lecz niestety wciąż nie wszyscy zdają sobie sprawę, że materiały budowlane użyte podczas aranżacji dziecięcego pokoju mają niebagatelny wpływ na obecne jak i przyszłe zdrowie malucha. Właśnie z tego względu, aranżacja pokoju dziecięcego wymaga kluczowego elementu, jakim są przyjazne dla zdrowia materiały budowlane, czyli takie, które zarówno w trakcie ich pierwszego użycia, jak i podczas późniejszej eksploatacji, nie wydzielają szkodliwych dla zdrowia domowników  substancji.

Kolorystyka w pokoju dziecka

Nie wszyscy rodzice wiedzą, że kolorystyka w pokoju dziecka może mieć wpływ na jego prawidłowy rozwój. Zbyt liczne połączenia kolorystyczne, a także jaskrawe kolory mogą negatywnie wpłynąć na skupienie dziecięcej uwagi. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób, decyduje się na pokój dziecięcy w stylu minimalistycznym, który cechuje się stonowanymi barwami i minimalną ilością połączeń kolorystycznych. Warto także wspomnieć, że pokój dziecka zaaranżowany z użyciem stonowanych barw dodatkowo wspiera naukę uważności, nie powoduje rozdrażnienia, a także wspomaga efektywny wypoczynek malucha.

Miejsce do spania

Miejsce, w którym śpi dziecko, nie powinno znajdować się blisko kaloryfera, ani innego źródła ciepła. Ciepło kaloryfera nie wpływa dobrze na dziecięce samopoczucie, a także ma negatywny wpływ na górne drogi oddechowe malucha. Dodatkowo, w trosce o zdrowy sen dziecka, rodzice powinni zapewnić maluchowi efektywny wypoczynek. Dlatego warto zatroszczyć się o rolety okienne, które zarówno za dnia jak i w nocy maksymalnie zniwelują dopływ światła do dziecięcego pokoju. Sprawdzone rolety do dziecięcego pokoju znajdują się między innymi na stronie rolety.eu.

Strefa zabawy

Na dziecięce bezpieczeństwo mają wpływ nie tylko przyjazne dla zdrowia zabawki, ale także miejsce, w którym bawi się dziecko. Miejsce zabaw malucha powinno znajdować się z dala od narożników mebli, z którymi nieplanowany kontakt może skończyć się siniakiem, guzem, założeniem szwów, a niekiedy wstrząsem mózgu. Ponadto warto pamiętać, że jeśli w domu nie znajduje się ogrzewanie podłogowe, maluch nie powinien bawić się na gołej podłodze. Doskonały rozwiązaniem tego problemu okazuje się dywan do pokoju dziecięcego, którego faktura będzie sprzyjała przyjemnej zabawie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6 + 1 =