Czy polskie ubrania dla dzieci to synonim nudy i braku stylu?

dzieci
.

Tytułowe pytanie zadajemy sobie, będąc po bądź co bądź bardzo nużącej przeprawie pomiędzy półkami sklepów odzieży dla dzieci. Jedno jest pewne, niewielkie zróżnicowanie fasonów i krojów nie świadczy najlepiej o polskiej modzie dla dzieci. Czy nasze pociechy są skazane na rzeczy bez pomysłu, zakładane tylko jako odzież wierzchnią, nie zaś jako element stylu malucha, który szlifuje jego charaktery i poczucie smaku? Zerknęliśmy w oferty producentów ubrań dla dzieci w poszukiwaniu odpowiedzi…

Monotonia… czy producenci ubrań dziecięcych nie muszą starać się dla polskich rodziców?

Ta dziwna, nieco pragmatyczna przywara wielu z nas sprawia, że dzieciaki skazywane są na monotonię i diabelnie nudną garderobę już od najmłodszych lat. Ciuchy dla dzieci mają być wygodne, jakościowe i tanie – koniec, kropka. Przecież dziecku i tak jest wszystko jedno co ma na sobie – po co rodzice mają poświęcać swoją cenną uwagę na to, żeby w ogóle zastanawiać się nad fasonem czy kolorem bluzki dla dziewczynki? Jest różowa – niech jej wystarczy… Tak zaczyna się walić styl małego człowieczka, jeszcze zanim porządnie się ukształtował.

Producenci ubrań dla dzieci wyczuwają te nastroje jak rekin krew. Dlatego bardzo wiele polskich ubrań dla dzieci jest nudnych i monotonnych, mają te same kolory, nadruki z postaciami z kreskówek, są nijakie. Dlatego szukajmy wśród małych firm, tworzonych z pasją i pomysłem. Tacy mali, autorscy producenci odzieży dziecięcej stawiają na kolekcje, które przełamują nudę. Ciekawy dobór materiału, urocze wstawki w postaci kokard, ogonków czy kłapiących uszek w bluzie – to tylko detale, które wnoszą olbrzymi powiew świeżości do tego przemysłu.

1

2

Na zdjęciach: Polskie ubrania dla dzieci Tuss.pl

 

Miniaturki dorosłych – producenci ubrań dla dzieci, którzy tworzą małe dzieła sztuki

Odejście od typowego, monotonnego klucza w doborze odzieży dziecięcej to także postawienie na polskie ubrania dla dzieci, które wytwarzane są na wzór aktualnie obowiązującej mody dla dorosłych. Skórzana kurtka z ćwiekami, modne legginsy, sneakersy albo sweter over-size – miniaturki ubrań dla dorosłych to jedna z najbardziej uroczych rzeczy, jaką można kupić w sklepach odzieżowych dla dzieci. Zdania są podzielone – wiele konserwatywnych matek sprzeciwia się „strojeniu” dzieci w ubrania dla dorosłych, argumentując to zabieraniem maluchom dzieciństwa i typowej dla nich niewinności. Jednocześnie nic nie powstrzymuje takich rodziców od ubierania swoich pociech w nudne, bezpłciowe kompleciki, które równie popularne były, gdy kupowano je w peweksach…

3

Fot. polskie ubrania dla dzieci i dorosłych (Tuss.pl)

Fala świeżości bije także od producentów odzieży dziecięcej, którzy wypuszczają na nasz rodzimy rynek kolekcje ubrań dla mam i dzieci. To doskonały przykład łamania schematów i wychodzenia poza strefę przyjętych w naszym kraju, niepisanych zasad o „poważnych rodzicach”. Odzież dla mam i dzieci to szansa na urocze połączenie tego co najlepsze w modzie dla dorosłych i modzie dziecięcej. Taka fuzja daje kosmiczne wprost efekty – mamy odnajdują drugą młodość, dzieci zaś pękają z dumy, że ubierają się tak samo, jak ich największa idolka. Ciuchy dla dzieci nie muszą być nudne i pozbawione stylu – ważne, żeby szkraby już od najmłodszych lat wyrabiały sobie poczucie smaku i gust estetyczny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

75 + = 79