Popularne meble loftowe: zalety

Damskie koszule nocne
.

Styl loftowy wywodzi się ze Stanów z lat 50. Wielu artystów wynajmowało wtedy przestronne hale magazynowe i mieszkało w nich. Meble w stylu loftowym są obecnie bardzo popularne i decyduje się na nie wiele osób.

Drewno i metal?

Można zastanawiać się długo, czy symbioza metalu z drewnem jest możliwa. W normalnych warunkach często wydaje się to trudne, gdyż widzimy, jak często w naszych meblach elementy metalowe są maskowane poprzez różne nakładki, czy też poprzez szpachlowanie. Kiedy jednak popatrzymy na meble loftowe, to dostrzeżemy, że metal z drewnem doskonale się komponują i te dwa materiały nawzajem oddają sobie to, co w nich jest ciekawego i inspirującego. Moc stali i naturalność drewna sprawiają, że na pozór kojarzące nam się z magazynami i starymi halami fabrycznymi meble, teraz wydają się stylowe, a nawet niejeden powie, że są wręcz ekskluzywne. Wspaniale zespawana i powyginana w umiejętny sposób stal, zaczyna stanowić jedność z często bardzo wyszukanymi rodzajami drewna, które sprawia, że moc i naturalność, a z drugiej prostota zaczynają nas zachwycać. Szczególnie ślicznie meble loftowe prezentują się w pomieszczeniach przypominających dawne fabryki, czy też magazyny, a więc w pokojach o dużej powierzchni, z elementami odkrytej cegły i z dużymi oknami. W takiej przestrzeni meble loftowe pozwalają nam dostrzec, jak niewiele potrzeba, aby poczuć się kimś wyjątkowym.

Surowo, ale stylowo

Meble loftowe na pierwszy rzut oka, jednak wydają się bardzo surowe i zbyt proste, aby mogły fascynować swoim stylem. Kreując jednak całą przestrzeń pokoju w stylu loft, dostrzeżemy szybko, że w prostocie tkwi doskonałość. Być może początkowo trudno będzie nam zaakceptować ten industrialny i pozornie surowy styl, ale bez wątpienia pokochamy postindustrialny komfort pozwalający dostrzec, przestrzeń, którą meble loftowe wydobywają z pomieszczenia. Szczególnie użyte do wyprodukowania mebli loftowych drewno powinno zwrócić naszą uwagę, iż meble te wbrew swojej prostocie mogą uchodzić za ekskluzywne i niejednokrotnie podbijają serca osób ze świata kultury, sztuki oraz sportu. Użytkownicy mebli loftowych szybko dostrzegają, że swoje życie uczynili bardziej luksusowym, a wyraźny styl mebli jest dostrzegalny przez każdego odwiedzającego pomieszczenia urządzone w stylu loft.

Loft – styl definiujący Ciebie

Styl loft, pomimo iż nawiązuje do dawnych fabryk i hal magazynowych, to definiuje jednak użytkowników mebli loftowych, jako osoby nowoczesne i wyraziste. Dlaczego? Ten styl po prostu taki jest sam w sobie, nowoczesny i wyrazisty. Meble loftowe pozwalają swoim użytkownikom odkryć niezaprzeczalny fakt, iż komfort naszego życia tkwi w jego prostocie. Im bardziej komplikujemy swoje życie, tym mniej komfortowym staje się ono dla nas. Wydaje się, że właśnie dlatego dziś meble loftowe zyskują coraz większą popularność i znajdują grono swoich zwolenników, którzy swoje życie czynią w ten sposób prostszym i bardziej komfortowym.

Sprawdź jak stworzyć w swoim domu klimat loftowy tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 5 = 5