Prezenty na roczek

zabawki
.

Książka tylko z pozoru jest prezentem banalnym i niewyszukanym. Odpowiednio dobrana sprawi frajdę zarówno dziecku, jak też rodzicom. Na księgarnianych półkach znajdziecie całe mnóstwo propozycji dla rocznych urwisów. Możesz wybrać książkę do nauki pierwszych słów, poznawania kolorów lub dźwięków wydawanych przez zwierzęta. W tym okresie niezwykle przydatne są również tzw. książeczki poznawcze, z których dzieci uczą się nazw warzyw, owoców, przedmiotów codziennego użytku itp.

Więcej pomysłów na prezent znajdziesz na: Zabawkidladzieci.info.pl

Zabawki

Świetnym prezentem z okazji pierwszych urodzin będą także zabawki. Co zainteresuje roczniaka? Dzieci w tym wieku z pewnością mają już swoje upodobania. Niektóre preferują zabawki dźwiękowe, inne wolą coś, co można składać i rozkładać na części, a jeszcze inne zachwycają się postaciami zwierząt. Jeśli mamy wątpliwości, możemy zapytać rodziców, co ucieszy ich pociechę. W ten sposób unikniemy również zakupu zabawki, którą maluch już posiada.

Rowerek lub jeździk

Pierwsze urodzinki to doskonała okazja do zakupu pierwszego roweru. Dzieci w tym wieku nie poradzą sobie jeszcze z samodzielną jazdą, najbezpieczniejsze będą więc modele z zabezpieczającą barierką i pasami. Takie trójkołowce często wyposażone są również w rączkę, przy pomocy której rodzic może prowadzić pojazd.

Inną opcją są dwukołowe rowerki biegowe. Nie posiadają one pedałów, dziecko jedzie, odpychając się od podłoża nóżkami. To modele odpowiednie dla pociech, które opanowały już naukę chodzenia. Bardzo sprawne ruchowo brzdące poradzą sobie z ich obsługą około 15 miesiąca życia, jednak w większości przypadków taki rowerek przyda się maluchowi dopiero na przyszły sezon.

Pamiątkowe gadżety

Jeżeli chcemy, aby nasz prezent był dla dziecka wspaniałą pamiątką, możemy pokusić się o zakup czegoś naprawdę wyjątkowego. Dla dziewczynki podarujmy np. złotą bransoletkę ze spersonalizowanym grawerem lub pierwsze kolczyki. Świetnym pomysłem będzie również zakup srebrnego smoczka. Niektóre modele wyposażone są w schowek przeznaczony na pierwszy ząbek. Doskonale sprawdzi się również pamiątkowy album lub porcelanowa pozytywka. Co prawda dziecko nie zrobi z nich użytku od razu, jednak w przyszłości z pewnością będzie wdzięczne za tak wyjątkowy podarunek.

Pierwsze urodziny dziecka to duże wydarzenie w życiu całej rodziny. Przy tej okazji rodzi się pytanie – jaki prezent wybrać? Mamy nadzieję, że powyższe zestawienie pomoże Wam w podjęciu decyzji. Pamiętajcie jednak, aby przy wyborze upominku kierować się zainteresowaniami brzdąca. Nie zawadzi także zasięgnąć porady przyjaciół i reszty rodziny, wówczas z pewnością unikniecie zdublowanych podarunków.

Trzymając w ręce zaproszenie na pierwsze urodziny dziecka, od razu zastanawiamy się, co podarować maluchowi w prezencie. Taki zakup warto przemyśleć zawczasu, a następnie iść do sklepu z gotowym planem. W przeciwnym razie ogrom sprzętów oraz zabawek może całkowicie zbić nas z tropu. Jeśli czas goni, a Ty nadal nie masz pomysłu, przedstawiamy garść podpowiedzi – zainspiruj się!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

64 − = 57