Proszek, kapsułki czy żel do prania? Co warto wybrać?

pralka
.

W obecnych czasach nikt z nas nie pierze już ręcznie. Wszystko wykonują za nas pralki. Pozostaje zatem niezwykle ważna kwestia – jakich środków do tego używać? Pozostać wiernym proszkom do prania? A może zdecydować się na nowocześniejsze rozwiązania w postaci żeli czy kapsułek? Istotną kwestią w podjęciu tej decyzji będzie zarówno skuteczność działania, jak i wydajność użytkowania danego produktu. Jakie są wady i zalety? Z czego będziemy najbardziej zadowoleni?

Proszki do prania

Na rynku ciągle pojawiają się nowe produkty do prania, jednak wciąż spora grupa osób pozostaje wierna tradycyjnym proszkom. Oczywiście one również przechodzą regularnie szereg zmian, ponieważ producenci ciągle udoskonalają ich formuły.

Strach przed nowym czy może proszki po prostu są najlepsze? Z pewnością znajdą się tutaj zarówno przeciwnicy jak i zwolennicy tego środka do prania. Niestety niekiedy zdarza się, że zwykły proszek nie rozpuści się dokładnie i jego śladowe ilości pozostaną na ubraniach. Z reguły jest to widoczne, zatem pranie trzeba powtórzyć. Z drugiej strony z pewnością jest to wydajniejszy preparat, aniżeli np. proszek w formie żelu.

Kapsułki do prania

Kapsułki cieszą się coraz większą popularnością. Z pewnością do ich zalet należy prostota użytkowania. Jedyne co musimy zrobić to wrzucić ją do bębna pralki wraz z ubraniami. Preparat jest dobrze rozpuszczalny w wodzie i nie pozostawia żadnych osadów na odzieży.

Niebywałym plusem jest także fakt, że nie musimy dodatkowo dolewać płynu do płukania. Kapsułki na ogół już go w sobie zawierają. Sprawiają także, że pranie pachnie znacznie intensywniej niż po użyciu zwykłego proszku. Nie należy się również obawiać skuteczności ich działania, ponieważ usuwają plamy i zabrudzenia równie dobrze jak pozostałe preparaty do tego przeznaczone.

Regularne korzystanie z kapsułek wiąże się jednak z delikatnie wyższą ceną w przeliczeniu na jedno pranie. Jednak jak przekonuje nas przedstawiciel platformy hurtowej Eurochemia: (więcej o firmie: https://eurochemia.eu/o-firmie/ ) Użycie kapsułek jest bardzo wygodne i wiele osób wybiera je, mimo wyższej ceny za pranie, niż np. w przypadku proszków.

Okazuje się, że prostota i wygoda użytkowania jest dla klientów niebywale ważna. Nawet jeżeli mają zapłacić nieco więcej.

Żel do prania

Ten preparat jest nieco mniej znany i użytkowany niż poprzednicy. Jednak jest równie skuteczny i wygodny w użyciu. Łączy w sobie proszek do prania i płyn do płukania. Dzięki swojej konsystencji dobrze rozprowadza się podczas prania i nie pozostawia żadnych zabrudzeń i zacieków na ubraniach. Jest to jednak produkt nieco mniej wydajny niż tradycyjny proszek. Z pewnością jest jednak warty uwagi ze względu na wygodę stosowania.

Na rynku znajdziemy wiele preparatów do prania. Od tradycyjnych proszków po nieco bardziej wymyślne produkty. Przy wyborze warto kierować się tym, co jest dla nas najważniejsze. Pomyśl czy stawiasz bardziej na cenę i wydajność, czy może prostotę i wygodę użycia. Zapewne każdy z powyżej opisanych środków znajdzie swoich zwolenników.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 19 = 26