Jak przedłużyć żywotność ręczników?

ręcznik
.

Dobrze dobrany ręcznik to taki, który z jednej strony jest chłonny, a z drugiej szybko schnie. Poza tym, najlepiej jeśli dodatkowo ma modne wzory, które pasują do aranżacji całej łazienki. Dzięki odpowiedniemu dbaniu o ręczniki można znacznie wydłużyć ich czas użytkowania i sprawić, że będą służyły na lata.

Jaki rodzaj ręczników jest najlepszy?

Najlepszymi ręcznikami, które chłoną wilgoć są te wykonane w 100% z bawełny. Doskonałą alternatywą dla wspomnianych produktów jest wersja z domieszką włókna bambusowego, które sprawia, że ręcznik szybko schnie i jest jeszcze bardziej chłonny. Poza tym, bambus ma właściwości bakteriobójcze, co idealnie sprawdza się w przypadku wyrobów tekstylnych. Innym, równie popularnym rodzajem ręczników są wyroby z bawełny egipskiej, która po każdym praniu jest coraz bardziej miękka i miła w dotyku. Na rynku dostępne są również ręczniki typu „zero twist”, których włókna nie są skręcone, co sprawia, że są one sprężyste i chłonne.

Przy wyborze ręcznika warto sprawdzić, czy posiada on certyfikat Oeko-Tex Standard 100 i jest tym samym przyjazny dla dzieci. Wysokiej klasy produkty tekstylne można znaleźć np. na: bertax.pl. Firma produkuje ręczniki, pościel, kołdry i poduszki od 1998 roku i tworzy asortyment najwyższej jakości. W ofercie przedsiębiorstwa znajdują się m.in. ręczniki frottowe i bambusowe z różnymi wzorami i motywami.

Jak prać ręczniki?

Pierwszą zasadą przy praniu ręczników jest odpowiednia segregacja. Należy oddzielać produkty jasne (białe, beżowe) od kolorowych, w ten sposób unikniemy szarzenia tkanin. Poza tym, nie można prać ręczników z innymi rzeczami np. bielizną, bo materiał tekstylny gubi włókna, które osiadają na ubraniach. Odpowiednią temperaturą do prania ręczników jest 40 lub 60 stopni, najlepiej unikać gotowania w 90 stopniach, bo w takiej temperaturze materiał bardzo szybko się niszczy. Do prania tekstyliów najlepiej używać płynu lub żelu, proszek słabiej się wypłukuje i sprawia, że ręcznik jest szorstki. Należy unikać płynów zmiękczających, które obniżają poziom chłonności materiału. W celu zmiękczenia ręczników można raz na jakiś czas dodać do prania pół szklanki sody oczyszczonej, albo szklankę białego octu. W zależności od warunków panujących w łazience częstotliwość prania ręczników jest inna. W przypadku słabej wentylacji pomieszczenia trzeba prać je często nawet co 3-4 dni. Ponad to, ręczniki używane do wycierania rąk powinno się prać częściej niż inne, bo wielokrotne używanie powoduje gromadzenie się bakterii.

Jak suszyć ręcznik?

Najlepszym rozwiązaniem jest suszenie ręczników w suszarce bębnowej. Alternatywnym sposobem jest rozwieszenie ich na świeżym powietrzu. Warto jednak pamiętać, by nie umieszczać ręczników w pełnym słońcu, bo może to powodować ich wypłowienie. Ważne, by podczas suszenia ręczniki dobrze rozwiesić i nie powodować zagnieceń, dzięki temu wydłużymy żywotność produktu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 3 = 6