Przeprowadzka z małym dzieckiem – jak sprawnie się tym zająć

walizka
.

Samotne wychowywanie dziecka to zadanie trudne i bardzo wyczerpujące. Mama jest zdana na własne siły w każdym aspekcie – zapewnienia środków koniecznych do utrzymania i opieki nad dzieckiem. Wyłącznie do niej należy organizacja życia w domu, przygotowywanie posiłków, odprowadzenie malucha do przedszkola czy szkoły. To ogromna odpowiedzialność. A jeśli dojdzie do tego konieczność zmiany miejsca zamieszkania, łatwo o chwilowe załamanie. Na szczęście w tej kwestii możesz liczyć na pomoc. Jaką?

Jak sprawnie zająć się przeprowadzką?

 Jako mama samotnie wychowująca dziecko, zapewne dysponujesz doświadczeniem w organizowaniu swojego codziennego życia i reagowaniu na zmieniające się warunki. A więc także z tym zadaniem sobie poradzisz, musisz tylko wiedzieć na co zwracać uwagę.

Jeśli tylko masz takie możliwości – poproś pracodawcę o kilka dni urlopu. Kiedy odprowadzisz już pociechę do przedszkola czy szkoły, będziesz mogła spokojnie zająć się przygotowaniami do przeprowadzki. Kup pudła różnej wielkości, lub zdobądź je w zaprzyjaźnionych delikatesach – zwykle na zapleczu znajdują się duże ilości czystych, niezniszczonych kartonów. Potrzebne Ci będą także gazety – w nie owiniesz delikatną zastawę stołową, lustra i zdjęcia w ramkach, oraz rodzinne pamiątki. Rozsądnie umieszczaj każdy przedmiot w pudłach tak, by jak najlepiej wykorzystać ich pojemność – dzięki temu zminimalizujesz ilość pakunków.

Pościel, koce i ręczniki warto zapakować w worki próżniowe. Dzięki temu pakunki będą mniejsze i łatwiejsze w transporcie. Ale to nie jest konieczność. Ze względu na niewielki ciężar pościeli możesz ją przetransportować także w zwykłym worku na odzież.

W realizację zadania możesz zaangażować także swoją pociechę. Już kilkulatek jest na tyle sprawny, by zapakować do pudeł swoje zabawki albo książki. Dla dziecka może to być satysfakcjonująca forma wspólnego spędzania czasu. A możliwość taką warto wykorzystać, zwłaszcza jeśli nie możesz liczyć na pomoc bliskich lub przyjaciół.

Ale samodzielne przygotowywanie się do zmiany miejsca zamieszkania to skomplikowane i czasochłonne zajęcie. Musisz wszystko zapakować i zabezpieczyć na czas transportu, sama zorganizować samochód, a po wszystkim – jeszcze rozpakować w nowym mieszkaniu. W natłoku codziennych obowiązków może się to okazać ponad Twoje siły. Dlatego warto przemyśleć “plan B”.

paczki

Opcja druga – firma przeprowadzkowa

 Nie ma się co oszukiwać – zatrudnienie specjalistów jest o wiele wygodniejsze i pozwala znacznie usprawnić cały proces. W takim przypadku jesteś tylko minimalnie w niego zaangażowana. Możesz bez przeszkód iść do pracy i zajmować się codziennymi aktywnościami. Oto, co oferuje Ci dobra firma przeprowadzkowa:

  • pakowanie – jeśli zdecydujesz się na taką współpracę, świadczącą kompleksowe usługi, możesz liczyć na spakowanie Twoich rzeczy. Nie musisz kupować pudeł czy prosić o nie w sklepie. Nie musisz także zbierać gazet. Wszystkie materiały potrzebne do bezpiecznego przeniesienia Twoich sprzętów zapewną Ci profesjonaliści w tej branży. Zostaną one spakowane i zabezpieczone w taki sposób, abyś nie straciła żadnej z nich. Pamiętaj jednak, że zawsze warto korzystać z usług profesjonalistów, która świadczy usługi także w weekendy, i cieszy się pozytywnymi opiniami klientów;
  • transport – czasy, kiedy klient musiał samodzielnie zapakować pakunki do samochodu przy akompaniamencie ponaglających westchnień kierowcy – odeszły już na dobre. Teraz musisz po prostu otworzyć ekipie drzwi. Po zapakowaniu Twoich rzeczy, pracownicy firmy świadczącej usługi transportowe sami zniosą je do samochodu i zawiozą pod wskazany adres;
  • rozpakowanie – nie zostaniesz sama także w momencie gdy Twój dobytek zostanie dostarczony do nowego domu. Pracownicy pomogą Ci rozpakować rzeczy (lub wręcz wyręczą Cię w tej czynności) i umieścić je na przeznaczonych dla nich miejscach. Być może nie ma to większego znaczenia w przypadku toreb z odzieżą, ale taka pomoc zdecydowanie przyda się w przypadku szaf, komód i łóżek. Zostaną one rozpakowane, ponownie złożone i umieszczone we wskazanym przez Ciebie miejscu.

A na koniec – nie musisz wyrzucać pudeł i sprzątać folii czy gazet, których użyłaś do pakowania. Wszystkie one zostaną zabrane przez pracowników firmy przeprowadzkowej i wykorzystane ponownie lub bezpiecznie zutylizowane.

Czy warto więc korzystać z usług profesjonalistów? Zdecydowanie tak! To pozwoli Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu i sił, które możesz przecież spożytkować lepiej – zająć się dzieckiem, pracą lub po prostu wypocząć. Szukaj więc firmy, która świadczy kompleksowe usługi i dostosuje się do Twojego trybu życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

88 − = 85